| 4b a întrebat:

Incotro se indreapta Pamantul: spre mai rau sau spre mai bine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Permitemi sa citez dintr-un cantec:"yes, we going down"

20 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Nicaeri, se invarte mereu in jurul soarelui.

| wales a răspuns:

Să știi că în zilele din urmă vor fi vremuri grele. 2 Timotei 3:1.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai spre centru!
Pa, pa.

| PetreConstanta a răspuns:

Aici poate sa-ti raspunda numai Dumnezeu!

| CM7YRE a răspuns:

Nici spre rau,nici spre bine,e intr-o continua schimbare,cand variaza intr-o directie,cand intr-alta, chiar daca se-ndreapta intr-o directie, revine spre cealalta.

| wendy434 a răspuns:

Daca mai posteaza Marioara mult,spre rau, daca s-a dus deja la manastirea aia (si sa ci ramana acolo), spre bine

| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

Pamantu' merge undi vreau eu smug
adica' unde vrem noi toti. daca' ne straduim s afacem bine merge spre mai bine, daca' nu pooink spre mai rau.
____________________
dekli' eu ma kak' in gura oamenilor care zic ca politicienii sau cum se cheama nu fac' nimic'. phai ce dreku' sa faca daca' noi oamenii stricam tot? a? un ***' rusesc.
noi stricam tot si tot noi strigam ca nu merge nimic' bine.
deci' daca' vrem sa mearga tot ok trebuie sa facem noii ok (true)nu doar asa ca vai doamni am aruncat ceva la cos.ca noi aruncam toata ziua in "gunoiu" asta de pamant (noi il facem gunoi. true)
_________________________________
deci' pamantu merge si spre bine si spre rau... mai mult spre rau daca' asa ne place noua sa facem, si mai putin spre bine ca pe noi ne doare in cur de pamant, numa facem pe perversii care is "ecologisti" si "salveaza pamantu".
straight face

| Smile_9049 a răspuns:

Pur si simplu se invarte in cerc! Probabil alterneaza.

| Valentyno18 a răspuns:

Daca te referi strict la planeta planeta se duce spre rau si se duce cu viteza din cauza poluarii care cauzeaza incalzirea globala si toate hazardele naturale extreme. oamenii mai au cam 10 ani sa faca ceva concret pentru a stopa distrugerea pamantului.

Răspuns utilizator avertizat
| Nymphetamine a răspuns:

Rau,clar.

| Gorillaz a răspuns:

In situatia actuala, eu zic ca numai spre rau, cei care fac bine sunt prea putini iar binele care il fac e aproape nesemnificativ

| dream_8891 a răspuns:

Spre bine evident. Dupa ce noi oamenii ne vom autodistruge sa vezi ce frumos o sa fie pamantul in vreo cateva sute de ani.Dar trebuie sa ma crezi pe cuvant.happy

| kissomanu a răspuns:

Cred ca este o intrebare la care nici nu ar trebui sa mai raspundem, caci este foarte clar unde se duce...Pe zi ce trece este din ce in ce mai rau, iar asta se vede foarte clar. sunt atat de multe calamintati naturale, incalzire globala, schimbare de poli etc. care reflecta cum va arata planeta noastra iubita peste eva vreme. Sper si ma rog ca omenirea sa-si dea seama de asta si sa faca ceva in folosul naturii si al lor, caci natura si Terra este Casa noastra.

| ionutzz1994 a răspuns:

Clar spre mai rau, poluari, resursele naturale o sa se duca si ele.Numai oameni mai pot sa faca ceva in privinta astahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sre Rau! De ce? Din punct de vedere a astronomiei...Gazul si toate resursele materiale se termina in curind. In 2013 ne asteapta explozii solare foarte daunatoare. Cutremurile ne fac sa deviem de pe orbita. Si multe altele.
Din punct de vedere moral! Uite in jur. Parintii isi violeaza copiii! Copii omoara parintii! Toti in jur devin tot mai lenosi si indiferenti! Fuga dupa bogatii ne inchide ochii la consecintele care urmeaza! Amin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai multe intrebari si putine raspunsuri. daca vei cauta si vei avea spirit de observatie dezvoltat iti vei da seama de-a lungul intregii vieti cum si unde si cand si de ce.fiidca daca-ti spun eu capatul de drum posibil sa cobori pe parcurs.si daca nu o sa am dreptate vei merge pe jos degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma,ultima data cica se invirtea de nebun ca Ariclia si nu vroia sa se duca nicaieri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LA ce se intimpla astazi,categoric spre mai rau din cauza inconstientei omului.dar stai linistita,omenirea nu va pieri,cei sinceri si curati la suflet, sufera acum, dar vor domni mai tirziu.D-zeu nu a creat omenirea pentru a o distruge.MULT NOROC

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba si tu polii