| AvalohAlyn a întrebat:

Încotro merge omenirea? Lumea noastră încotro se îndreaptă? Către bine? Către rău? De ce?

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Către rău. De ce spun asta? O spun pentru că atunci când omul are o tehnologie noua in mana o folosește că sa domine pe cel din jur sau sa cucerească lumea, nu să facă bine. Primul Război Mondial și al Doilea sunt cele mai bune exemple.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din păcate către rău, părerea mea. Dacă stăm să analizăm un liceu din România, avem de spus următoarele: În mai toate clasele se râde de fetele care sunt îmbrăcate decent și nu vor neapărat să se alinieze la ultima moda. Cine nu fumează sau nu are alte vicii este considerat de colegi "prostul clasei", la fel si cine este cât de cât interesat de ce se predă la ore, și lista ar putea continua. E clar că o societate unde modestia și bunul simț sunt luate în râs încă din școală și sunt promovate indecenta și lipsa de respect, nu are cum să se îndrepte către bine. Să nu mai spunem de conducătorii țării, care urmăresc doar banii și propriile interese. Asta a devenit o lume în care aproape toți, de la oamenii simpli până la politicieni, vor doar să câștige. Trist... foarte trist! Tot ce ne-a rămas de făcut este să fim noi schimbarea pe care vrem să o vedem în jurul nostru.

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns:

La ce te referi? daca nu te superi