| Vizitiul a întrebat:

Inteligenta artificiala exista, dar ma gandesc de ce nu apare si prostia artificiala? Voi nu?

35 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Poi cine are nevoie de prostie? Meditatia aduce intelepciune, se merita sa acumulezi cat mai multa cunostinta sa citesti o carte buna, sa nu lasi nici o perla a cunostintei sa treaca pe langa tine fara sa o aduni in traista mintii tale.

| harciog a răspuns:

Domnule, ai spus singur deja,"inteligenta artificiala". Nu exista asa ceva precum nici prostie artificiala nu exista.Astea sint doua elemente care niciodata nu se includ unul pe altul.Deci,practic,ce apare in intrebare, ar trebui sa fie normal.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La cata prostie naturala exista, chiar crezi ca merita osteneala sa inventeze cineva una artificiala? Plus ca, niciodata prostia artificiala nu va atinge nivelul de perfectiune al celei naturale.

| CoquineNoire a răspuns:

De la inteligenta artificiala va aparea si prostia artificiala.
vorba aia, ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie sa ai putina inteligenta.

| Dumnezău a răspuns:

Ca fapt divers, exista prostie artificiala, ii zice Cleverbot, sau Siri, botul ala folosit in conversatiile om-telefon de pe iPhone 4.Si,te rog, nu iti dori prostie artificiala mai multa! Este destula naturala, mult prea multa, deja ne sufocam din cauza ei, si multi oameni capata boala asta a prostiei, macar masinariile sa n-o capete! Ce este artificial va fi din ce in ce mai inteligent, insa oamenii vor fi din ce in ce mai prosti.Smartphone,smartcar,smarttelevision,stupidman.

| fabiola a răspuns:

La ce ar folosi, oricum cea naturala e boala contagioasa!

| MidnightLady a răspuns:

Cum sa nu existe, nu m-ai vazut niciodata facand pe proasta?

greece12
| greece12 a răspuns:

Ar fi un produs inutil, cum e, de pilda, cana cu toarta pentru stangaci.

| Nastia a răspuns:

Avem destula prostie naturala in tara.nu avem nevoie de lucruri nefolositoare.

| Omulrational a răspuns:

Nu este nevoie de prostie artificiala, exista deja naturala, in cantitate enorma in persoane ca Gigi Becali.

| Raquella a răspuns:

La ce ar folosi?

| Vizitiul explică (pentru Raquella):

Cand esti nervos si vrei sa te descarci, nu mai bati un prost, pentru ca te penalizeaza legea. Mai bine mergi si-ti versi nervii pe o masinarie proasta, ca-n sensul asta nu s-au creat astfel de legi.

| Raquella a răspuns (pentru Vizitiul):

Wai ce agresiv esti!

| Vizitiul explică (pentru Raquella):

Asta-i nimic! Sa vezi cand imi strang boasele la menghina sau cand smucesc unghii cu patentulbig grin. Ramai debusolata...

| Raquella a răspuns (pentru Vizitiul):

Obisnuiesti asemenea practici, nu sunt crude, ce zici?

| Vizitiul explică (pentru Raquella):

Pe mine ma incita la culme.

| Raquella a răspuns (pentru Vizitiul):

Crede-ma, ca nu te cred!

| Vizitiul explică (pentru Raquella):

Nu-ti ceream sa ma crezi; tu-mi cereai explicatii.

| Raquella a răspuns (pentru Vizitiul):

Dar nu sunt in postura de a-ti cere explicatii. /Asta in cazul in care nu esti o persoana din aceea care isi provoaca singura durerea....Cum se numesc astia?

| Vizitiul explică (pentru Raquella):

Io-s masochistul superior, capetenie de fel si ardelean de loc.

| Raquella a răspuns (pentru Vizitiul):

Si eu sunt ardeleanca.Nu eram sigura ca acesta este cuvantul potrivit. Dar, nu mi-ai raspuns, tu esti?

| Vizitiul explică (pentru Raquella):

Da! Ma autoflagelez de pe la 7-8 luni. Atunci am cazut prima data din leagan, nesilit fiind.

| Raquella a răspuns (pentru Vizitiul):

Banuiesc ca esti un bun sportiv!

| Raquella a răspuns (pentru Vizitiul):

....Campion la cazaturi! laughing

| Vizitiul explică (pentru Raquella):

Nu, nu...campion am devenit abia dupa ce m-am ridicat.

| Raquella a răspuns (pentru Vizitiul):

Ai facut-o in timp record, sau?

| Vizitiul explică (pentru Raquella):

Am sfidat gravitatia.

| Biggiesan a răspuns:

Cand filosofam prea mult la calculator atunci acesta poate intra in dilema aparand erori in sistem dar tot utilizatorul e de vina pentru ca inteligenta artificiala nu prea e facuta pentru intrebari existentiale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca exista naturala prea multa. cu inteligenta stam mai prost, asa ca trebuie sa recurgem la cea artificiala sad

| bloodyhell a răspuns:

Da exact asta ne mai trebuie.

| mihaitaLGP a răspuns:

Gandeste-te putin, una fara alta nu prea merg nu? Cum un om are si calitati si defecte. Unii mai multe, altii mai putine. Un exemplu la intrebarea ta este calculatorul. Este si destept dar in acelasi timp are si erori.Cam asa vad eu "inteligenta" artificiala, un sistem de operare limitat la ce il programezi sa faca. Daca te referi strict la o persoana biologica, acest lucru este imposibil. Te nasti cu acel coeficent de inteligenta (IQ). Unii spun ca acest IQ nu poate fii marit, dar eu zic ca suntem fiinte biologice, nu avem bariere sau limite. Prin antrenament si concentrare putem evolua in orice ne propunem sa facem. Evolutia noastra este oprita de timp, care nu curge in favoarea noastra.

| iam2good2u a răspuns:

Eu vad ce postezi tu aici si imi dau seama ca exista

| Vizitiul explică (pentru iam2good2u):

Lasa-ma ciupalacule cu ironii de astea; daca ai ceva de zis, fa-o direct! Pe astia de teapa ta ii pun la orizontala fara ajutorul pamantului, ca magnet.

| Aware a răspuns:

Exista deja in,, mod natural,, din belsug.

| aibrain a răspuns:

Bvhs ai project - www.calculatorul.com