| Demeister a întrebat:

Între ce ani se întinde Evul Mediu în istoria României?

Răspuns Câştigător
| Rakanishuu a răspuns:

Evul Mediu a tinut intre sec. III-V pana in sec. XVII pentru istoria universala si din sec. VIII pana in sec. XIX (1821) in istoria romanilor.

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pe alocuri încă mai persistă.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru NOname):

Corect! Mergi in unele sate izolate de la munte.Sau chiar in aproiarea marilor orase unde NU exista, NU-SI permit electricitate sau canalizare!
Am chiar eu o matusa care NU vrea sa-si puna canalizare, chiar daca copii ei au insistat sa o ajute. Electriciate are, are si televizor dar il tine il pod.

| NOname a răspuns (pentru Fatamuntilor):

De doar astea ar fi problemele...

| NOname a răspuns (pentru Fatamuntilor):

De exemplu: http://www.facebook.com/......355212949/

Cu aşa preocupări ale şefilor de stat (laic, cică), ce aşteptări să mai avem?

| Kaℓi a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Mie imi place arhaismul satelor izolate de la munte, chiar cred ca ar trebui pastrat. Un televizor intr-o camera cu covoare tesute, icoane pe pereti si laite de lemn parca nici nu se asorteaza... happy

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Kaℓi):

Corect!
In majolitatea satelor ramanesti exista asa zisa,, casa cea mare'' in care sunt puse cele descrise de tine.Nici vorba de televizor!
In satul in imi petreceam vacantele electricitate s-a pus destul de tarziu (prin '82- ' 83.Imi amintesc replica bunicii,, Hai sa aprindem lampa'''...
Acuma satul respectiv are tot confortul, dar camerele respective au ramas neschimbate!

| Kaℓi a răspuns (pentru Fatamuntilor):

happy
Cata vreme mai exista astfel de sate, de case, inca ne mai amintim cine suntem happy

| michelle12 a răspuns:

Depinzând de continent, această epocă a început în anii 200-600, și s-a încheiat în 1500-1700.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Evul_Mediu
Succes!