| Nilsson a întrebat:

Intrebare pentru adeptii teoriei ``de la simplu la complex``: bacteriile sunt cele mai simple organisme celulare cunoscute, e posibil un proces mai simplu de replicare a ADN-ului decat cel prezentat in clipul din link?
Daca da, de care functii s-ar fi putut lipsi o celula in cadrul acestui proces?
https://www.youtube.com/watch?v=qdxVOQverE4

Si nu uitati ca procesul prezentat in clip e simplificat pentru fi mai pe intelesul tuturor, oamenii de stiinta cu renume studiaza o viata intreaga acest proces si tot mai au multe de aflat.

1 răspuns:
| Steregoi a răspuns:

Scuze ca intervin dar intrebarea ta merita sa o citez: "Intrebare pentru adeptii teoriei ``de la simplu la complex``: bacteriile sunt cele mai simple organisme celulare cunoscute, e posibil un proces mai simplu de replicare a ADN-ului decat cel prezentat in clipul din link?

Daca da, de care functii s-ar fi putut lipsi o celula in cadrul acestui proces?

https://www.youtube.com/watch?v=qdxVOQverE4

Si nu uitati ca procesul prezentat in clip e simplificat pentru fi mai pe intelesul tuturor, oamenii de stiinta cu renume studiaza o viata intreaga acest proces si tot mai au multe de aflat."

Astia habar nu au ce inseamna simplu sau ce inseamna de fapt complex si se pomenesc vorbind despre simplu si despre complex si se lauda ca stiu ceva sau ca sunt mari stiutori. Dumnezeu poate caracteriza in mod absolut ce inseamna simplu si ce inseamna complex.