| RAY a întrebat:

Intrebare pentru adeptii teoriei, totul a aparut in mod complex.

De ce virusii, microbii evolueaza si se adapteaza la mediu? De ce apar boli noi mereu? De ce exista animale inferioare si superioare? De ce se gasesc fosile ale unor animale care nu mai exista? De ce caracatita vede mai bine ca omul? De ce cainele are un miros si un auz mai bun ca omul daca omul este superior tuturor animalelor? Daca totul a aparut in mod complex de ce fiecare animal se identifica cu mediul lui? De ce exista doua forme de zbor pasarile vs lilieci, de ce un creator ar fi creat asa ceva?

Iar pentru cei ce nu au habar de evolutie

Bacteriile sunt cele mai simple organisme celulare cunoscute.
In prezent asa e, du-te tu in trecut cu 3, 8 miliarde de ani adu-mi o celula complexa ca in prezent si atunci evolutia pica, de ce savantii crestini nu gasesc un iepure in cambrian? In fapt toate descoperirile arheologice au dovedit evolutia asa cam a scris Darwin, de la simplu spre complex.

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

De ce Dumnezeu exista dar nu exista dovezi stiintifice ca ar fi existat/ exista?