| anonim_4396 a întrebat:

Iti trebuie curaj ca sa fii ambitios? Sau ambitie ca sa ai curaj?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu se poate una fara cealalta.

| sublime89 a răspuns:

Sunt cam interdependente.

| oprescudorin11 a răspuns:

Cred ca raspunsurile majoritare sunt corecte. Dau un exemplu:daca ai ambitie, sigur vei gasi curajul sa -ti afirmi (sa zicem personalitatea), daca ai curaj, implicit o vei face. Posibil sa lucreze in tandem (vorba lui Pufuletziii), dar si ceilalti au dreptate.
Oricum, un lucru clar este ca daca nu ai nici ambitie, nici curaj, esti SIGUR o leguma! Dar si legumele supravietuiesc.

| pufuletziii a răspuns:

Sunt la pachet laughing.

| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Curaj,, cainele cel fricos,, laughing

| Joker11 a răspuns:

Curajul e primul.

| xIndifferent a răspuns:

Să ai ambiție să fi curajos. Degeaba esti curajos daca nu si ambitios. Poti fi curajos sa vorbesti cu persoane noi, sa le bagi primul in seama, dar degeaba daca tu nu o faci, daca nu ai ambitia de a face aceste lucruri.
Funda?