| pWd a întrebat:

Am si eu o intrebare:
Cum pot deveni mai flexibil?
De ce? Pentru ca vreau sa fac parkour si am auzit ca trebuie sa am flexibilitate, dexteritate, forta si curaj big grin
La celelalte ma descurc. Mai dau putin cu "piciorul" la curaj dar sunt destul de ambitios happy

4 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Uita-te putin la acest tutorial. Sunt foarte multe exercitii facute de fata aia pentru a fi mai flexibil.
http://www.youtube.com/watch?v=paUDzf7VK1k

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai 14 ani nu mai are rost pentru ca o sa iti fie frica. Restul le poti parcurge ma refer la flexibilitate, forta, echilibru si asa mai departe. Daca ai 12 ani e ok. Sporturile astea extreme trebuie sa le parcurgi de mic copil ca sa devii extrem de bun mai incolo. De mic iti formezi curajul aici e partea proasta daca ai o varsta foarte mare gen 14 ani, sau 17 o sa iti fie foarte greu la inceput daca nu ai facut nici un fel de sport. La free running stiu ca trebuie sa alergi foarte mult si sa fii extrem de rapid. La parkour trick-urile sunt destul de grele nu te vei putea da peste cap fara 2 prieteni care sa te tina. Cel mai bine mergi si tu pe la concursuri de genul acesta si vei invata de la profesionisti sau cel putin de la cei care practica acest sport.
Flexibilitate in ce sens ca doar nu esti stripteusa right. Trebuie sa iti fortezi spatele dar asta prin foarte multe exercitii.

| CălinPL a răspuns:

Esti flexibbil in clipit

| RockLife99 a răspuns:

Mergi la gimnastica happy