| ɐunʇzɐ a întrebat:

Km se numesc oamenii care vorbesc incorect gramatical?

Răspuns Câştigător
| bluebios a răspuns:

Agramati

15 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Harciogi.

| Malphas a răspuns:

În niciun caz, kilometrii.

| alexmircescu13 a răspuns:

Km este prescurtarea de la kilometru (chilometru, pentru agramati). ɐunʇzɐ, te uitai cumva in oglinda cand ai scris intrebarea?

| a1doru a răspuns:

Agramati

| 13 a răspuns:

Rromihappy

| VladConstantin20 a răspuns:

Bună!
Se numesc agramați, analfabeții sunt cei care nu știu să scrie și să citească corect.
Sper că te-am ajutat happy

| ElShaarawy a răspuns:

Analfabetiwinking

| RockLegend a răspuns:

Analfabeti?

| regele1 a răspuns:

E amuzant ca la intrebarea asta ai scris la inceput "Km".

| maradi3 a răspuns:

Agramati,clar!

| Dope a răspuns:

Analfabeti. sau...nu prea inteleg intrebarea, dar cred ca analfabeti e raspunsul. daca te-am ajutat imi dai o funda? happy

| ChuPaChuPsPinK a răspuns:

Analfabeti

| CookieMonsterDeea a răspuns:

Se numesc analfabeti.defapt cred ca analfabeti este un cunvat prea grav, insemnand o persoana care nu stie nici sa scrie nici sa citeasca. Deci probabil cel mai potrivit cuvant pentru ce cauti este agramat

| ɐunʇzɐ explică:

Multumesc tuturor si nu nu ma uitam in oglida draga alexmircescu13

| AllexaBăă a răspuns:

Analfabeti.happy