| svenhassel13 a întrebat:

La ce credeți ca s-a referit Nikola Tesla când a spus "pentru a intelege universul trebuie sa gândești in termeni de vibrație si frecventa"

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La ceea ce a spus.

| relian a răspuns:

Nici el nu stia laughing a bagat si el un citat de asta, pentru ca mai toti astia cunoscutii au ceva de genul asta.
Banui ca apropiatii lui lo fi intrebat ce explicatie are. Daca o fi dat ceva, aia stiu.

| mastadont a răspuns:

Exact asta a vrut să spună. Totul este făcut din unde care vibrează pe anumite frecvențe. Sunetul, lumina, nu sunt decât unde care vibrează pe anumite frecvențe. De exemplu, omul poate percepe doar anumite frecvențe cu ochiul liber, poate vedea doar anumite culori. Cu ochelari de noapte însă, omul poate să vadă și în infraroșu.

| PineapplePizza a răspuns:

Totul este facut din unde, acestea sunt percepute uneori drept vibratii si au o anume frecventa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Energia cuantică. Cred.