| anonim_4396 a întrebat:

Legat de stirea care circula ca Rusia au amplasat rachete nucleare ce vizeaza Romania.
E adevarat ca ne-au amenintat si suntem in pericol sa izbucneasca un razboi la granita?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am văzut că a bătut câmpii Leș.
categoric nu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Legat de stirea care circula ca Rusia au amplasat rachete nucleare ce vizeaza Romania.
Aveau și până acum. Au mii de rachete nucleare, fiecare vizează ceva. Dar nimeni n îndrăznește în ziua de azi să folosească arme nucleare, căci un război atomic nu poate fi oprit, el devine mondial. Iar când devine mondial, toate miile de rachete sunt lansate toate deodată și ele distrug toată lumea. Așa că dacă cineva, de exemplu Rusia ar arunca o rachetă de exemplu pe noi, atunci toate celelalte țări ar sări pe ea, ca să oprească nebunia.
Așa că sunt rachete nucleare rusești îndreptate spre noi,
DOAR CA SĂ NE SPERIE, fiți atenți, că noi vă putem omori pe toți în câteva minute.
E adevarat ca ne-au amenintat
Da, și?
si suntem in pericol sa izbucneasca un razboi la granita?
Tot timpul, toată lumea este în pericol.
Dar tocmai din cauză că ne apărăm și noi și ei de acest pericol, războiul nu izbucnește așa ușor.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Orice, ORICE explozie nucleara la nivelul sau deasupra solului unei tari, din partea altei tari, inseamna RAZBOI NUCLEAR
iar noi suntem in NATO, poate vrea Mr.Trumpy sa iasa din NATO, dar inca nu a iesit

asa ca, daca rusii ar da cu bombe nucleare in Romania, atunci ar muri toata planeta

moment in care orice altceva e bravada, ieftina
sau pur si simplu placerea unor IMBECILI de a produce panica (nici nu vreau sa incep sa comentez subiectul asta, prea e de "albastru de metilen" (adica execrabil de pus pe limba)

iar rusii sunt experti la bravada ieftina, cum a fost nustiuce VIP politic rusesc care nu a fost lasat sa treaca prin spatiul aerian romanesc (pe motive NATO reale si, serioase) asa ca apoi a declarat ca o se se intoarca in spatiul aerian romanesc, dar intr-un bombardier

| RoCkKiD a răspuns:

Nici o tara nu va provoca un razboi nuclear pentru ca nu va duce decat la distrugere mutuala..bombele alea sunt acolo doar sa te lauzi cu ele..in practica nu le poti folosi.

| Plato a răspuns:

Romania nu va purta niciun razboi, ca ne-ar anihila rusii in cateva ore, integral.
Chiar daca avem multa incredere in SUA, sunt curios cum se descurca impotriva Rusiei si a Chinei, care va fi primul aliat al sovieticilor. Sa spunem "Doamne fereste", ca e inimaginabil ce poate produce un razboi nuclear. Sa speram ca ramanem cu zvonurile.