| IonutValeriu a întrebat:

Am mai pus aceasta intrebare dar sunt panicat cand vad ce se intampla in lumea asta. Se zvoneste deja ca Rusia a bombardat Ucraina la granita, niste gradinite sau ceva de genul.
Nu am cunostinte asa de mari in politica si chestii, dar ma gandesc ca daca maine-poimaine Rusia invadeaza cu totul Ucraina, alte state ii sar in ajutor, apoi si Rusiei ii sar alte state in ajutor si intr-un timp foarte scurt se ajunge la razboi mondial, cu rachete nucleare, normale si etc.

Poate nu e plauzibil cum gandesc, dar sa ma lamureasca cineva:

Are cum sa se ajunga atat de departe tinand cont situatia din Ucraina cu Rusia?

Avem cum sa fim atacati si noi, romanii?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Chiar daca ar fi un razboi intre Rusia si Ucraina, desi eu nu cred, nu o sa fie un razboi mondial si Romania nu o sa intre in razboi pentru Ucraina, aceasta nu este o tara din NATO si noi n=o sa fim atacati de Rusia.
P.S. Chiar nu v-ati saturat sa tot puneti asemenea intrebari?
Mai cititi din cand in cand articolele mai importante, sunt o gramada pe internet.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se zvoneste deloc ca Rusia a bombardat. Au fost niste ucrainieni care s au batut intre ei.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu.
2. Nu.

| Wr3nch a răspuns:

Niste rebelii pro-Rusia au bombardat ceva zona la granita. Nu a fost armata rusa. Si nu se va ajunge la razboi nuclear nenea. Sansa aia o fost in timpul razboiului rece, acum sunt metode mai eficiente.

| johnnny123 a răspuns:

Nimeni din lumea asta nu vrea un război nuclear.
Pentru că un război nuclear ar înseamna sfârșitul omenirii. Nici cel mai descreierat lider al unei puteri nucleare nu-și dorește asta.