| memoplusatent a întrebat:

La un razboi Rusia-Nato cu nucleare ar mai supravietui cineva? America, Romania?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Probabil ca ar supravietui cei aflati mai departe de teatrul de operatiuni, desi o cantitate mare de bombe folosite se spune ca ar aduce o iarna radioactiva pe intregul pamant.

| TincuRapid a răspuns (pentru Ioandelasal):

Pai si ce tari ar fi departe de treatrul de operatiuni? si cu o iarna radioactiva s-ar termina totul? dar nu am mai auzit pe nimeni sa vorbeasca de razboi, si care-i logica, daca tot are atata putere Putin de ce nu a dat pana acum cu bombele? nu are niciun sens, de ce sa stai ani de zile cand poti termina intr-o zi? si cum sa fie planeta atat de slaba incat sa lase doar pe cineva ca el sa decida, eu unul la o astfel de decizzie as fi pus sute de oameni care sunt in cel mai rau caz decenti sanatosi la cap.

| Ioandelasal a răspuns (pentru TincuRapid):

Mai departe ar fi tarile din emisfera sudica - din Africa, America de Sud, Australia, Noua Zeelanda, etc.
Nici Putin nu-i chiar atat de nebun sa inceapa un razboi nuclear si cred ca nu ar fi lasat, chiar daca ar vrea s-o faca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Posibil Australia, noua Zeelanda și insulele alăturate