| Smile_9049 a întrebat:

Lumea se invarte in jurul nostru, sau noi ne invartim in jurul ei?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Ma mai invart si eu, se mai invarte si ea...
Ce mai conteaza cand si cine in jurul cui?

8 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Noi ce suntem, nu suntem de fapt "lumea"? Pot spune ca ne aflam in ambele ipostaze in acelasi timp?

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Ma invart ca nebuna pe TPU si nu mai inteleg nimic...

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Lumea se învârte în jurul ei şi în propriul ei ciclu, iar noi ne învârtim în jurul nostru şi a ciclului nostru de viaţă - trăire - moarte. happy

| dexro a răspuns:

Lumea se invarte, iar noi... noi, ne invartim si noi cumva

| Dash a răspuns:

Ambele variante sunt (oarecum) corecte.

| DJRocker a răspuns:

Ne invartim in jurul ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici una nici cealalta.Ne invirtim unul in jurul altuia, pentru ca pamintul se invirte in jurul axei lui.Numai bine.

| patriciamj a răspuns:

Lumea se invarte in jurul nostru.