| SelfieWild a întrebat:

Cum scap dee falsa impresie ca lumea se învârte in jurul meu?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Te asezi intr-un fotoliu comod si te uiti la pereti. Se invart in jurul tau? Nu. Daca raspunsul totusi este "da", atunci ai probleme medicale serioase, trebuie sa mergi urgent la un medic neurolog (nu la psiholog sau psihiatru! )

In urmatoarea faza te duci afara intr-un parc si te uiti la copaci si pui tot aceeasi intrebare, cu acelasi decizii la raspunsuri ca la prima intrebare.

Pasul trei este sa mergi undeva pe o banca, de unde vezi si cladiri si dealuri, munti. Intrebarea si procedura este acelasi ca prima data.
- - -

Daca ai trecut cu bine primele trei teste, urmatorul pas este sa te uiti la oamenii si masinile din jurul tau.
Se invart, in cerc, in jurul tau sau trec langa tine si te ocolesc, nici nu te baga in seama? Daca da, inseamna ca nu se invart, mai ales nu in jurul tau. Daca totusi tot se invart si revin fiecare in jurul tau, atunci trebuie sa mergi la un psihiatru.

Aceste fiind stabilite si nu a trebuit sa mergi la nici un medic, atunci raspunsul este DA, lumea se invarta, dar IMPREUNA CU TINE!

Totul este relativ, depinde cum privesti lucrurile.

| Mădă0611 a răspuns:

N-ai cum. Tu esti centrul universului tau, iar pentru tine nu exista alt univers.

| xerxes1 a răspuns:

Ne creeam propria realitate, suntem creatori in lumea noastra, este logic ca lumea sa se invarta in jurul nostru.
Asta inseamna ca ai un spirit de observatie foarte bun.
Acum sa acorzi mai multa atentie persoanelor cu cate intri in contact si calitatile acestora.Nimic nu este intamplator.
Este doar o oglinda.

| reihiuke a răspuns:

Depinde cand gandesti asa. trebuie un exemplu cncret

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Nu ar trebui sa scapi de ea. E adevarat. Lumea ta se invarte in jurul tau. E normal sa gandesti subiectiv si sa fii egoist.

| KiszMy a răspuns:

Lumea pare că se învârte în jurul tău pentru că tu ești subiectul.

| Alex2o17 a răspuns:

Te opresti