| anonim_4396 a întrebat:

In jurul carui lucru considerati ca se "invarte"cel mai mult lumea in care traim?

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu cred in mai multe categorii de oameni, cu valori diferite. Nu prea cred ca exista ceva important pentru toate, sau macar majoritatea categoriilor. Nici macar banii.

| Drimmero a răspuns:

Banul face legea,, deci banul face ce vrea, mai trist e ca majoritate au sperante ca vor ocupa functii inalte in postura de oameni de rand, fara baza materiala.

| mentholinks a răspuns:

In jurul tau.

| Mieeez666 a răspuns:

In jurul soarelui.

| drutzix a răspuns:

In jurul puterii.
Unde te uiti sunt doar manipulari facute de anumite persoane pentru a mentine/dobandi putere asupra altor persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In jurul banilor.

| Golyat18 a răspuns:

In jurul mortii

| VictorFenrir a răspuns:

In jurul banilor, toata lumea e disperata dupa bani de parca bani ar putea cumpara totul.Nimc mai fals banii sunt doar o necesitate pentru a te intretine dar nu trebuie sa devii obsedat dupa ei si sa iti doresti gramezi de bani, poate cine stie cu putin noroc gramezile alea vor cadea pe tine si vei cam dead dupa.