| anonim_4396 a întrebat:

M-am apucat sa citesc o carte despre "Teoria relativitatii a lui Einstein pe intelesul tuturor". Totusi asa simplificata cum e ea, e foarte greoaie, obosesc foarte repede, specific ca cunostintele mele despre fizica sunt infime, poate si de asta multi termeni nu-i inteleg. Poate cineva sa-mi explice pe scurt Teoria relativitatii sa inteleaga si ultimul prost ca mine? happy Va multumesc.

4 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Bai de ce te faci singur prost, sunt destui care cu mangaie cu appelativus asta, Daca nu pricei teoria relativitati asta nu inseamna ca nu pricepi alte lucruri.

| PhaseMorphXR a răspuns:

Cam greu...

| radomire a răspuns:

Aaa imi cer mii de scuze atunci. Dar cine te-a pus sa mi-l explici? Chiar imi pare rau ca ai pierdut timpul degeaba si ai dat explicatii la intrebari cretine. Chiar nu stiu ce cauti pe TPU daca esti asa inteligent. Ai impresia ca asta e un site pentru studenti la Harvard? Frate e simplu, cand nu-ti place ceva schimba postul, telecomanda e la tine. Nu-ti pierde energia si timpul pentru lucruri inutile, e pacat.