| mODIN a întrebat:

Ma gandeam acum la ceva: pe de o parte e mai usor ca niciodata sa te conectezi cu alti oameni si sa pornesti o initiativa de orice fel. Dar, pe de alta parte, a devenit imposibil sa convingi un grup sa fie dedicat unei miscari de orice fel. Daca o miscare are mai putin de 100 de ani de cand exista, nu o poti pune pe picioare in nici un fel, pentru ca oamenii vor sa evite orice arata a cult, MLM, partid extremist, secta, masonerie, miscare radicala etc.

In conditiile astea, mai exista vreun mod de a unii oamenii pentru o cauza, de orice fel?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, exista.
Vlogurile pe social media.
Influencerii isi aduna chiar milione de urmaritori care, la randul lor, chiar cred ce spune "seful" (din acest motiv au numele "influencer").

| Simpatic a răspuns:

Uite ce iti propun eu, sa ne facem o clică pe TPU sa integram membri conform unor criterii atent selectate, si sa aducem imbunatatiri platformei prin ideile si atitudinea noastrawinking
daca vrei un fel de modernism literar, prin care sa inlaturam ideile preconcepute si sa promovam calitatea si nu cantitatea, asa cum se intampla actual pe TPU!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, modul trebuie să fie concret și specific. Așa se grupează oamenii în mafii. ( Ai spus o cauză de orice fel).

| Lupică27 a răspuns:

Tara asta e in saracie si cotropita de straini de sute de ani. Nu vezi ca nu se rascoala nimeni sa ia atitudine? in 2015 au dat jigodiile de jandarmi cu niste apa pe protestatari si au fugit repede acasa toti.
Barbatii zilelor noastre sunt lasi si comozi, sunt spalati pe creier sa creada ca daca au o cauza pentru care sa lupte si un tel sunt ''masculi toxici''.

| mODIN explică (pentru Lupică27):

Imi place ideea ca ar fi o solutie clara la problema, dar cineva nu vrea sa o implementeze asa ca trebuie sa ne rasculam ca sa se rezolvahee hee

| Lupică27 a răspuns (pentru mODIN):

Da, dar cine, tinerii nostri o freaca pe Netflix in timp ce mafia padurilor ne defriseaza padurile, si asta este doar un mic exemplu, la nivel inalt se intampla lucruri mult mai grave.

| LaviniuA a răspuns:

Lumea nu mai lupta pentru idealuri azi. Lumea vrea bani, barosaneala, ultimul model de masina si independenta financiara.
Oamenii se unesc si azi, dar unii impotriva celuilalt laughing

| Simpatic a răspuns (pentru LaviniuA):

Da,pentru ca cei descrisi de tine "traiesc pentru a manca"
restul, "mancam ca sa traim"winking