| anonim_4396 a întrebat:

Ma oprit un tip pe strada sa imi zica daca vreau sa ma inscriu la o agentie de modeling dar trebuie sa dau o taxa de 100 lei la inceput. E teapa nu?

5 răspunsuri:
| Cortex a răspuns:

Eu zic ca da

| RAY a răspuns:

Dai 100 ron ca sa fi inscrisa, din alea înscrise ei aleg, deci poti lua teapa

| T0T a răspuns:

Trebuie să fii absolut idiot să crezi așa ceva. Însă sunt mulți idioți. Eu cunosc cazuri în detaliu de genul(am și văzut cum acționează și mă surprinde de cât de creduli sunt oamenii). Un caz în care una a plătit cam 20 de milioane(sau era 12...nu mai știu exact) făcând poze și crezând că apare în nu știu ce revistă. Te iau cu taxa de început, după vor spune de altă taxă și tot așa. Poliția nu are ce să le facă(mi-a povestit un amic cum au scăpat de poliție, ei știind să fenteze legea), însă nu pot zice că nu sunt de acord, e bine că prostia costă uneori. E ca un gen de aparat pe care scrie "introdu 100 de lei și vei afla dacă ești idiot".

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Uite cum am patit eu. M a oprit la Piata romana un tip, ma condus la apartamentul cu ''sediul'' si era o tipa care ma intreba detalii si dupa un timp intreb eu: Trebuie sa platesc acum? ca n-am bani la mine. Si ea era disperata, da nici pe card nu ai? te astept pana la 6 sa revii daca esti interesat.
Crede ma ca daca stiam, ma luam de tipu ala sau apelam politia(poate totusi faceau ceva)

| SG1995 a răspuns:

In cel mai evident mod.