| M.D.Eveline a întrebat:

Ma tot contrazic cu o prietena...pelvisul este la gleza, nu? Ea tot spune ca is ceva legat de penis sau ceva de genu

14 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Pelvisul este partea inferioara a bazinului osos.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pelvisul este partea inferioara a bazinului care contine organele genitale interne (prostata la barbat si ovarele, trompele si uterul la femeie), precum si vezica urinara, rectul si canalul anal.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pelvisul este partea inferioara a bazinului.

| Ben. a răspuns:

La gleza ...la gleza...

| Victoria a răspuns:

PÉLVIS ~uri n. anat. Parte a scheletului omenesc situată la baza trunchiului și formată din oasele iliace; bazin. /

| eeeeeeeeee a răspuns:

Asta e de pus la trivia/amuzante!

| alexutzu00791 a răspuns:

Pelvis vine de la elvis. Pelvis este un organ care amplifica urechea muzicala

| moftuliki a răspuns:

Parte a scheletului uman situată la baza trunchiului, formată din oasele coxale și din osul sacru

| M.D.Eveline explică:

deci pelvisul se gaseste la ambele sexe... deci nimeni nu are dreptate... ok

| M.D.Eveline explică:

Ce vrei draga mai greseste omu... uh nu ai gresit?

| milliondollarslover a răspuns:

Pelvisul este partea inferioara a bazinului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i la cap?

| marantz a răspuns:

Miha_Swe o intrebare daca nu te superi : Tu in general, la ce folosesti netul? La mess si chat-uit? Sau la ce? Ca sa-ti raspund la intrebare, am sa-ti raspund cu o alta intrebare : Ai auzit de dexonline.ro? Sau dictionar.romedic.ro? O zi buna!

| juki a răspuns:

In mod normal anatomic vorbind, pelvisul este zona dintre aparatul genital si aparatul excretor