| Damian a întrebat:

Mai ales fetele, explicati-mi si mie cum va traiti voi viata "la maxim"? toata lumea zice asa, da nici unu nu creca o face.

Răspuns Câştigător
| YourDailyApple a răspuns:

Dar de ce numai fetele? Scuza-ma daca sunt mai misogin de felul meu, dar chiar sunt de parere ca femeile ( nu toate ), sunt mult mai superficiale decat barbatii si nu se bucura cu adevarat de viata ci doar au falsa impresie ca o fac, cum a spus-o prea bine si @anonimul.
Sa traiesti viata la maxim inseamna sa savurezi fiecare minut din plin si sa traiesti ca si cum ti-ar fi ultima zi pe pamant, sa nu uiti sa zambesti, sa razi, si sa pretuiesti totul cat mai ai timp, sa nu faci din viata un calvar criticandu-i pe altii, barfind si certandu-te si gandindu-te doar la lucrurile negative.
Eu unul consider ca o fac, traiesc fara regrete si fara complicatii, ma simt implinit la ora actuala si ma pot duce si maine daca e sa fie...

11 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Viata la maxim apartine numai teribilistilor si tineretului si este o viata gresita, un drum gresit.Viata trebuia traita, cugetat, trebuie sa existe si distractii dar si munca si socializare dar si singuratate, admirare, plimbare dar si iubire de oameni si lista poate continua.Sa nu facem greseala ca sa traim la maxim acum si la batranete sa suferim sau sa ne pierdem la maxim pentru greselile si viata traita.Desi sunt baiat mi-am dat si eu cu parerea.Numai bine

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îmi trăiesc viața cu bune și rele, la maxim nu am cum la ce amețeli mă iau!
Pa, pa.

| Romancutza a răspuns:

Eu imi traiesc viata la maxim implinandumi viselewinking

| Winniee a răspuns:

Eu? Eu imi traiesc viata la maxim prin mine. O seara in bar sau in club de te ia ameatala. O escapada nebuna la munte in timpul scolii.Nu voi pronunta niciodata ''N-am timp'' chiar de chemi pentru. o problema si a doua zi teze.Stii ce traieste fiecare clipa ca si cum ar fi ultima. Te imbeti ca poate cine stie maine te calca o masina [doamne fere`] si mori neimbatata.Acum nu vreau sa zic ca trebuie sa te dezvirginezi de la 16 ani.Doamneee fere`, decat daca esti tampit.Lasa ca viata ne F**e pe toti.Nu? Parca asa erau status alea...IN fine viata traita la maxim e viata in care cazi pe str. nu ca te doare capu ci ca ai inceput sa razi, te faci de ras. Eeeeee si ce? Pana la urma sa lasam filosofia. Daca te arunci in tr-o groapa de 1. 000. 000 m nu inseamna ca ai trait neaparat viata la maxim. Pur si simplu du-te cu trotineta in copac.Stii ce? Hai s-o nu mai aburim.Viata traita la maxim inseamna sa te bucuri de tot si sa nu iti bati capul cu toate nimicurile.PAiii pan` la urma de ce sa iti bati capul cu nimicurile, ca de aia sunt nimicuri adica 0.Si pan` la urma trebuie sa ai o viata nebuneasca, daca ai timp! Mai bine zic da-l in plt de timp ce mai conteaza.Asta e filozofia vietii traite la maxim.

| HardcoreCountry a răspuns:

Pai eu, ca fata, imi traiesc viata la maxim prin faptul ca nu ma uit inapoi si nici inante, vad doar prezentul si traiesc clipa. Nu mai pun suflet in nici o relatie si nu-mi pasa daca nu reusesc ceva, pur si simplu trec mai departe. Nu cunosc multe persoane care sa traiasca dupa devizia asta, doar o prietena buna de-a mea, care are si ea, logic, cont pe site-ul acesta.

| Eunyce a răspuns:

Buna.

Te pot intreba acelasi lucru. Tu cum iti traiesti viata? La maxim?
Viata la maxim nu se traieste certandu-te si incercand sa aflii daca noi ne traim viata. Viziunea ta in care o fata "isi traieste viata la maxim", cum arata? Mersul in cluburi, bautura, fita cea de toate zilele, mersul zilnic pe high heels cu o gentuta de la prada, barfa, felul in care trateaza o momaie de baiat, lacrimi la ruperea unei unghii? Crezi ca asa isi traiesc la maxim, fetele viata, nu? Cu siguranta ca asa ai privit mereu acest subiect. Dar in mareata ta curiozitate, ai uitat sa te intrebi pe tine ce faci tu in privinta asta.Nu ti se pare ca ar trebui in primul rand sa vezi partea pozitiva a unui fapt, oricat de tragic ar fi el? Nu crezi ca ar fi cazul sa asculti cu atentie o melodie cu mesaj, si sa te lasi purtat de acorduri? Ce zici, nici putin respect fata de persoana ta, apoi fata de ceilalti, nu ar fi nici un "bai", nu? Nu te considera perfect, ci de-ajuns de perspicace pentru a-ti promova ideile cu sens.Am mai spus astazi, ca viata aceasta e de cacao, dar si de vanilie, depinde ce faci pentru a gusta din cea pe care tu o consideri de folos.Nu cred ca ai vrea sa fii pus in situatia celor ce au fost intrebati care este pluralul substantivului:telecomanda. Vrei sa te auzi spunand un prostesc "Nuu Stiuuu, Nuu Stiu d-astea". Pentru a nu ajunge la aceasta stupiditate, pune-ti mintea la contributie si scoate la suprafata argumentarea vietii si asa vei afla si concluzia.Stii cum se spune, chiar si orbul a nimerit Braila.
Inca ceva, mai consulta Dex-ul si vezi ca niciunde nu exista inventia ta "creca". Nu te supara dar suna cam a "neculturizare suficienta.
Daca faci toate astea nu iti vor mai trece prin scoarta cerebrala asa intrebari.

Cu placere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vreau decat ce e mai umilitor sa ma inalte, ce e mai dureros sa ma purifice, asa traiesc la maxim viata(dar nu-mi place formularea ta)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce intelege fiecare prin "maxim". Majoritatea fetelor cred ca isi traiesc viata la maxim daca si-o trag cu toti si daca le aduna parintii pe la 4-5 dimineata moarte de bete de prin cluburi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai damiene viata la maxim o traiesti cand esti in atac si tacane o mitraliera la fundul tau.sau cand esti pe front, langa un foc, ai mincat o supa din coji de cartofi, si ai baut o cafea din erzat de cafea. daca mai e si o tigara pe care sa o fumezi cu camarazii tai, ti se pare ca esti in rai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce parere proasta aveti despre fete!
atunci de ce mai stati cu ele? ha?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai inainte de toate, invatati sa scrieti corect si p-orma poate mai vorbim. Sau ce-mi bat eu degetele degeaba pe taste, duceti-va de graba-ntr-un club ceva, imbatati-va maxim si gata, asta-i la maxim pe-ntelesul tuturor!