| AvalohAlyn a întrebat:

Mai vine sfarsitul lumii?laughing
De ce au existat atatea rateuri cu data sfârșitului lumii?
Credeți că el va veni vreodată? In curând sau e mai depărtat?
Cum va fi cel mai probabil?

7 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

In curand. Citeste din Biblie ca sa aflii cand vinewinking.

| minrest a răspuns:

Nu a fost vorba sa vina sfarsitul lumii. Ideea asta irationala e specifica unor subculturi, iar membrii acestora pot avea impresia ca acest eveniment e in natura lucrurilor si se apropie, dar sfarsitul lumii ramane o parte a unor ideologii extreme aberante.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Data exacta nu o știe nimeni, nici Domnul Isus, numai Dumnezeu Tatăl.

| SG1995 a răspuns:

Pentru că nu există odată exact, evident, la un moment dat planeta asta va dispărea și toate formele de viață vor dispărea, dar nu există un mod de-a știi cu existat când se întâmplă asta, deși eu mai negativist din fire tiind să cred că noi vom da foc planetei înainte de data de expirare.

| SG1995 a răspuns (pentru minrest):

Well la modul obiectiv va avea loc un sfârșit a lumii, dar dacă nu ne distrugem noi între timp resursele sau nu provocăm vreun război nuclear, mai sunt câteva miliarde de ani mână moare și bietul nostru soare.

| minrest a răspuns (pentru SG1995):

Da, moartea termica a universului, asta este sfarsitul lumii in realitate. Cat despre accidente, ca intalnirea cu un asteroid sau o eruptie catastrofala, eu cred ca suntem din ce in ce mai pregatiti sa le facem fata.

| SG1995 a răspuns (pentru minrest):

Depinde, adică dacă cade sistemul de electricitate, sateliți, ne bagă direct în evul mediu. Totuși planeta are resurse regenerabile limitate deci putem dispărea ca specie dacă epuizăm resursele, sau cum am zis mai sus vreun al 3 lea război mondial.