| alex9109 a întrebat:

Merita Johnny Raducanu statuie?

Răspuns Câştigător
| adami a răspuns:

Ar fi ras cu pofta el insusi de asemenea pretentii. Are, insa, deja, doua busturi frumoase. Pentru cunoscatori, v. Donne cu a sa Canonization. Pe de alta parte, cei care, drept raspuns, arunca vorbe sovine si neinformate unui Om neracit inca bine in groapa, sigur nu vor merita niciodata.

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă mai trăia Johnny Răducanu râdea în hohote la o astfel de năzbâtie şi ar fi spus şi o glumă cu tentă porcoasă.
Răspuns final: Nu, pentru că oricum nici el nu şi-ar fi dorit aşa ceva.

Johnny Răducanu a fost o specie rară: ţigan modest.

Apache
| Apache a răspuns:

Pana la statuie mai e mult...dar merita sa fie amintit!
era unul din putinii tigani care cat de cat merita sa le pomenesti numele

| harciog a răspuns:

Un tigan care n-a compus nimic niciodata.Merita maica-sa ca l-a nascut interpret direct si deci era lautar prin excelenta.

| Gizăz a răspuns:

Haide să nu exagerăm totuși.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Exact asta-i lipsea Bucurestiului:statuia lui J.Raducanu!

| Bezea a răspuns:

Am citit Johny Bravo...huh hah hu-ah.

| ganton a răspuns:

De kacat laughing

| TheAce a răspuns:

Ar merita macar 10...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ce zici?raised eyebrows

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fi meritand.dar daca el nu a dorit onoruri si fast la inmormantare, de ce ar dori o statuie?