| AvalohAlyn a întrebat:

Mi se pare ceva interesant si am sa va impartasesc si voua.
Omul care a vorbit cu DUMNEZEU

E vorba de o serie de carti scrise de un american,Neale Donald Walsch, care sustine ca a vorbit cu Dumnezeu.Cartile lui au avut si au un succes enorm printre oameni din toate colturile lumii si spun din start, Dumnezeul sau Creatorul din acele carti cu care a vorbit americanul Neale Donald Walsch este de tip New Age(curentul filosofic New Age)

Merita citite cartile (are vreo 26 in total,de-a lungul timpului) findca e o perspectiva noua de a Il cunoaste pe Dumnezeu,alta perspectiva,alt Dumnezeu decat cel crestin
E interesant de citit si cautat macar pentru curiozitate.
Cartile se gasesc(in Romania) la editura FOR YOU (nu vreau sa fac reclama ci doar sa fac cunoscute si celor care nu stiu cartile)

E o perspectiva interesanta zic eu, Dumnezeu poate fi si altfel dar in acelasi timp si iubitor si drept si corect etc.

Va invit sa cititi aceste carti si dupa sa imi spuneti parerea voastra.

Neale Donald Walsch are si un film cu viata lui

https://www.youtube.com/watch?v=mdpnUE8DUM8

Si ca sa pun si o INTREBARE:Ce parere aveti despre cartile si ideologiile,filosofiile si ideile prezentate in cartile lui Neale Donald Walsch?

Va rog,nu gasesc motiv real si logic sa imi fie stearsa intrebarea.E ciudat pe site-ul acesta ca se sterg intrebari,uneori, fara motiv real si bun doar la raportarea unor useri rau intentionati.
Am vrut doar sa va zic de aceste carti.

1 răspuns:
| Anonim2322343a a răspuns:

Multumim pentru recomandare, dar aici se pun intrebari.