| Orion19 a întrebat:

Neale Donald Walsch (cu cartile dansului, Conversatii cu Dumnezeu) chiar a vorbit cu Dumnezeu?
Ma intreb foarte curios.
Oare chiar e Dumnezeu cel cu care vorbeste in carti?

Răspuns Câştigător
| TrăieşteClipa a răspuns:

Trebuie clarificat mai intai conceptul despre Dumnezeu.
Crestinii, evreii si musulmanii se refera la un individ in carne si oase care acum 6000 de ani conducea o mana de evrei.
Donald Walsch se refera la divinitatea care exista in fiecare dintre noi si care de fapt este una.
Cum zicea cineva odata: "Totul este Unul".

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu.Dumnezeu,vorbeste doar prin Biblie.Sunt amagiri din partea unor oameni.

| ania a răspuns:

Eu sunt convinsă că a vorbit cu satan însuși sau un subaltern, vreun demon al relativismului. Avea exact ideile lui satan din biblie.

| milan9 a răspuns:

Absolut nu. Este doar inca un intemeietor de secta din lunga lista de cate zeci de mii de "intemeietori" de secte.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Cand erai mic si mama ta spunea ca va vorbi cu mos craciun daca nu esti cuminte, o credeai. indiferent de ce crede lumea, dovada face diferenta.