| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti de filosofiile si vorbele lui Neale Donald Walsch, autorul seriei de carti Conversatii cu Dumnezeu?

http://autori.citatepedia.ro/de.php?a=Neale+Donald+Walsc h

Autentice sau nu filosofiile si vorbele lui Dumnezeu din cartile lui sunt revelatoare, profunde si logice.
Voi ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Da, sunt bune (in cazul in care vrei sa treci la New Age).

| danay72 a răspuns:

Dumnezeu,azi vorbeste doar prin Biblie.

| Dorugar a răspuns:

Deja numai titlul carti ne dovedeste ca este vorba de o minciuna, pentru ca absolut nimeni de pe lumea asta nu a avut, nu are, si nici nu va avea in viitor conversatii cu Dumnezeu.
Tot asa si "vorbele lui Dumnezeu" pe care tu le gasesti profunde si logice, ele nu apartin lui Dumnezeu, ci unor oameni inteligenti care mint si fac propaganda mincinoasa pentru ca au facut legamant cu Tatal Minciunii, adica cu Diavolul!

| AvalohAlyn explică (pentru Dorugar):

Te intreb ceva, ce religie esti? Daca esti amabil sa raspunzi.

| Dorugar a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Sunt adeptul singurei religii care spune si sustine ADEVARUL!
Sti care e aia?
Daca nu ghiceste!

| AvalohAlyn explică (pentru Dorugar):

Zi-mi tu.Nu stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma? nu l-am cetit, dar cred ca DA.pai nu are cum altfel.