| se7en_7921 a întrebat:

Moarte sau viata? Argumentat raspunsul.

Răspuns Câştigător
| MindFreak a răspuns:

Sunt de parere ca intrebarea este formulata gresit, pentru ca nu poti sa alegi intre moarte si viata din moment ce este sigur ca o sa ai parte de ambele. Intrebarea potrivita ar fi fost probabil:"Moarte sau viata eterna?".
Totusi, ca sa iti raspund, cred ca daca as sti ce urmeaza dupa viata, cu siguranta as putea sa iti dau o raspuns potrivit. Unii sunt de parere ca dupa viata este neant, altii spun ca e paradis...sau iad, asta in functie de cat de cucernic si evlavios ai fost in viata de pe Pamant. Prefer sa nu fac nicio alegere, ci sa astept ca toate sa se intample cand le-o fi sorocul si astfel, voi avea parte de amandoua, ca si voi toti de altfel.

9 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Moarte, pentru ca incep sa cred ca viata nu se mai merita. crying
Adica tot tu esti bun, tot tu ii ajuti pe altii, tot tu induri atatea dezamagiri si nimeni nu te baga in seama. sad

| dumyStar20 a răspuns:

Viata-trebuie sa te bucuri de viata si cu rele si cu bunewinking. pup:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi zici si mie ce e de argumentat? confused

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai omule, viata! Nu degeaba ne-a fost data. Asadar, eu respect ordinea, celor doua procese biologice. Restul nu ma priveste...

| Luori a răspuns:

Mort in viata?

Răspuns utilizator avertizat
| Angel0 a răspuns:

Raspunsul este in adancul sufletului tau si este gresit.

| Razvan a răspuns:

Viaţa pentru că este minunată în cele mai mici detalii.Moartea e inevitabilă şi e păcat să pleci fară sa te fi bucurat la maxim de viaţa

| Available a răspuns:

Moarte.