| Change a întrebat:

Credeti ca exista viata dupa moarte? Raspunsul cel mai interesant primeste funda :d

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Ohooo! abia astept sa mor! Stii cum o sa o fac? cu picoarele intinse, rezemat de un perete, stand jos normal, si zambind! Eu traiesc dupa zicala "La muerta es el comienzo de una nueva vida" care inseamna"moartea este inceputul noii vieti". Eu sincer chiar cred asta. Adic, eu abia astept sa scap de lumea asta geloasa, care face totul doar pentru ea, nu se gandeste nimeni la altcineva (scuze dar fac referinta la majoritatea nu la toti ca exista si unii mai de treaba...). Si aia de treaba sunt batjocoriti in ultimu hal.
Asa ca dupa mine, pot sa ajung si in iad si in Rai, atata timp cat scap draq de aici tongue ti-a placut? am rasp cat de sincer am putut. funda?love struck

2 răspunsuri:
| Foxylicious a răspuns:

Eu cred ca da. De exemplu la mine in familie daca vine un nou menbru moare altul. asa s`a intamplat de fiecare data.In cazul meu inainte cu 2 luni sa ma nasc eu a murit bunicul meu. Unul moare ca sa traiasca altul!

| mesmer1408 a răspuns:

Acuma depinde daca tu crezi in Dumnezeu sau nu, depinde de fiecare in parte, uite eu de exemplu cred ca exista viata dupa moarte, mai pe scurt cred in reincarnare. Doar nu o sa ajung acolo sus si o sa plutesc printre ingerasi acum serios si foxy acela este ciclul natural al vietii. Eu cred ca nu vei obtine un raspuns care sa te multumeasca complet pentru ca intrebarea este foarte aiurea. De exemplu un crestin ortodox o sa iti spuna ca exista viata vescnica dupa moartea sus in ceruri, un budist o sa iti spuna ca exista viata dupa moartea asta fiind reincarnarea iar un ateist iti va spune ca vei stat intr-un apartament la subsol pentru eternitate ca dupa moarte nu exista nimica. Oricum suntem prea mici si nesemnificativi ca sa aflam chestii de genu, suntem lasati sa credem ce vrem noi, sa facem ce vrem noi, sa alegem ce vrem noi ca doar asa ne-a lasat Dumnezeu nu? Liberul arbitru!