| NeverSurrender a întrebat:

Multi, dupa ce gresesc unei persoane fac in felul urmator:
Isi cer scuze apoi spun urmatorul lucru "Eu mi-am cerut iertare, acum e doar problema ta daca ierti sau nu!"

Comentati! Vreau cat mai multe pareri!

4 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Uite un exemplu:Ca um mare smecher ce sunt iti omor copilul sau mama si dupa iti cer scuze.Mai au importante aceste scuze? Evident nu.E omenesc si tine de bun simt sa-ti ceri scuze, dar asta nu poate repara niciodata greseala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si pe mine ma cam enerveaza ca-si cer doar iertare si nu-mi pupa mainile si picioarele, nu-mi ridica piedestal si nu-mi compun cate o oda pe zi.
deci, am fost ironica, imi cer scuze. acum depinde de tine daca ma ierti sau nu.

| BlueViP a răspuns:

Pentru ca, pe langa sa isi ceara scuze ce altceva sa-ti mai faca? Nu au ce!

| Paty17 a răspuns:

Gandeste.te putin. Acele persoane isi cer scuze neinteresandu.le daca le ierti sau nu, exact cum ai zis. Parerea mea e ca daca dai de astfel de persoane si astfel de situatii, nu pune suflet. Sunt persoane indiferente, crescute in puf, sau sunt in cealalta extrema, le.a pasat prea mult si s.au saturat iar acum au devenit egoiste. E Doar Parerea Mea! ^^