| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Nasa descopera planete si asa mai departe, ce rost are daca nici pe luna nu au mers?

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Rusii sant mai smecheri, au trimis caini in spatiu https://www.youtube.com/watch?v=CZwmCnekxx8

| darrio2007 a răspuns:

Au mers pe Lună nu pe lună. O intrebare cam fara rost.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Daca nici pe luna nu au mers?
Ce rost are să pui asemenea înrebări, dacă nu crezi ce fac ei? Crezi că miliardele care le cheltuie sunt pentru fake news?

Răspuns utilizator avertizat
| Osneros a răspuns (pentru sadrian46):

Da domnule, că e mai ușor să cheltui zeci de miliarde să minți o întreagă planetă că au pășit oameni pe Lună și să lași dovezi în urmă, decât să cheltui câteva milioane și oamenii chiar să fi pășit pe Lună.

Nu înțeleg ce e în mintea unora laughing

| sadrian46 a răspuns (pentru Osneros):

Ca să înțelegi, îți dau următoarea metaforă.
In fizică. în mecanica clasică mai precis este un principiu. Un obiect când se mișcă alege traiectoria lucrului mecanic minim. Și creierul face la fel.
Când eram mai aproape de animale, nu aveam creier frontal, care este sediul gândirii. foloseam pentru spraviețuire restul neuronilor.
Neocorteexul este nou, nemaipomenit de valoros și prețios. Ca să gândești, folosești foarte multă energie mentală. De aceea dacă pui pe cineva să pedaleze pe o bicicletă statică și în acelaș timp să facă calcule matematice ( o formă foarte primitivă de gândire, căci este algoritmică, nu are nimic nou în ea), perfornanța la calcule matematice scade. Dar să folosești gândirea ca să rezolvi situații noi, efort mult mai mare, imens. Așa că, ce e este în mintea unora? Cum să facă ( dar asta la modul natural, ca tehnică de conservare, de supraviețuire) să facă economie de gândire. De aceea la tetele de la Pisa elevii români iau note mici. Ai pus o întrebare la care trebuie să gândească un pic, l-ai terminat. De aceea teoriiile conspirației, de-a gata, au așa de mare succes. Te scutesc de povara gândului. vorba poetului,
... dar când mintea te apasă cu vorbe care dor,...
Așa este, să gândești, e dureros.

| sadrian46 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Extratreștrii, puțin spus. Sunt foarte mulți extra, înafara realității printre noi, dar de asta nu se ocupă NASA.

| SoulReaver a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Nu extraterestrii, reptilienii, ne suprevegheaza si planuiesc nimicirea noastra si a tuturor mamiferelor.

| mihai69 a răspuns:

Ba au mers.
Și nu, ei nu descoperă planete, alții se ocupă de asta. Ei doar explorează.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Esti unul din prostalaii aia care cred in pamantul plat? Sau cred ca NASA e "fake"?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Ai efectiv fotografii făcute de către sonda SELENE, care este deținută de japonezi, nu de americani și sunt imagini în care apar urme și alte obiecte pe suprafața Lunii lăsate în urma programului Apollo...

Ăia cu teoria consăirației, sunt tot cei care cred că Pământul e plat și că n-a ajuns nimeni pe Lună. Repet. Care cred că Pământul e plat. laughing

| Wr3nch a răspuns:

De unde stii tu ca nu au mers? laughing Ai vazut doua video-uri conspirationale pe YouTube? laughing

Răspuns utilizator avertizat
| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Stiu ca nu are legatura, este o curiozitate de a mea: crezi in corona virus?

Răspuns utilizator avertizat
| Wr3nch a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Cati ani ai?laughing

| sadrian46 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Da. ai dreptate să nu crezi. Se pare că se oprește la tine.

| PainTech a răspuns:

NASA caută răspunsuri la întrebări.

Nu e vorba de găsit pietre pe care nu o sa mergem niciodată.

Și cred că am ajuns și pe lună.

| RKBlue a răspuns:

Pe luna s-a mers de mai multe ori...
Mai departe nu are rost sa discutam...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt 13 astronauți care au mers până acum pe lună, primul fiind Neil Armstrong, în cadrul programului Apollo. Sunt dovezi evidente, incontestabile.

E necesar acest lucru, pentru o posibilă colonizare. Dacă o să se întâmple un dezastru catastrofal aici pe Pământ, și se va întâmpla, să ai opțiuni ca să nu moară rasa umană. De asemenea, nu se caută numai planete, ci se analizează toate coruprile cerești. Misiunea lor e cu totul alta decât să ne caute nouă planete, că exista milioane de planete care sunt locuibile.