| Pamanteanul a întrebat:

Ne tragem din maimuță, okey, dar mai înainte nu ne întrebam ce a fost înainte?

Teoria evoluției ne spune ca am evoluat din maimuță, dar nu ne zice cine a creat maimuța...sau de unde se trag maimuțele, e ciudat, adică maimuțele au existat dintodeauna?

De ce teoria evoluției vorbește despre maimuță și nu zice nimic de maimuțoi? Unde e maimuțoiul în teoria evolutiei?

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Arata-mi si mie in teoria evolutiei unde scrie ca "maimutele au existat dintotdeauna". Eu cred ca tu ai studiat "teoria evolutiei" scrisa pe spatele unui bilet de tramvai si nici din aia nu ai inteles mare lucru.

| Zuzu1991 a răspuns:

Dinozauri, toate animalele de pe pamant, in afara de insecte, au ca stramosi dinozaurii

| Iunicu a răspuns:

Dar nu ne tragem din maimuță. Cred că este mai corect spus că noi și maimuțele avem undeva în istorie, un strămoș comun.
Teoria evoluției spune că au apărut mai întâi bacteriile. Mai apoi acestea au evoluat și de aici diversitatea speciilor.