| modestul a întrebat:

Neobisnuit. Ce parere aveti despre acest caz?
http://www.antena3.ro/......96881.html

Răspuns Câştigător
| BicolorBell;x a răspuns:

Hey!
Am sa iti explic euhappy
Din cate am imteles, fata studia la scoala limba germana, dar nu o putea vorbi fluent.In timp ce ea a fost in coma, creierul ei a asimilat informatiile, si a strans legtura dintre neuroni.
Acest lucru para neobisnuit, dar nu este.Asa cum au sp si doctorii, nu vor sp nimic doarece vor sa respecte intimitatea pacientei.
Si astia de la antena3 is grozavi!,, Caz Straniu" auzi si tulaughing

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Foarte ciudat. E un fenomen paranormal sigur.Multumesc in privinta informarii.

cami
| cami a răspuns:

Exact, tocmai de aceea este indicat ca dupa ce incerci sa asimilezi o informatie este indicat sa dormi pentru ca ea sa se poata stoca im memoria de lunga durata. Si atunci cand esti fotbalist incepator, daca dupa antrenament dormi, posibil ca a doua zi sa stii sa 'joci' mult mai bine mingea, fiindca sistemul nostru este tare complex.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Este neobisnuit. Dar am mai auzit de astfel de cazuri, cineva vorbea in coma, adica aiura intr-o limba pe care nu o cunostea! Daca ar fi sa speculez, poate in alta viata fetita a fost nemtoaica, si socul comei a facut minunea asta! Daca specialistii nu pot sa-si explice fenomenul, apoi eu...nici atata!

| multimoak a răspuns:

Nu stiu, dar daca s-a apucat sa invete limba germana si cand a iesit din coma vbea perfect... Habar nu am!
I-a iesit subconstientul la iveala.
Tie nu ti s-a intamplat sa visezi persoane care vbeau intr-o limba straina si tu sa-i intelegi si chiar sa vorbesti? Iar cand te trezesti din vis nu poti sa reproduci nimic?
Cam asa este si cu fetita asta, mai ales ca deja avea o idee despre limba, poate a mai auzit germana si la tv sau ce s-a mai straduit ea sa citeasca si s-au amestecat cunostiintele ei cu subconstientul.winking