| SexoasaTha a întrebat:

Ce parere aveti despre asta?
http://www.antena3.ro/......79740.html

Răspuns Câştigător
| CoquineNoire a răspuns:

Buturuga mica atrage prostia mare.

14 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

"Ziaristii" in lipsa de informatii cauta pe Youtube ceva care sa umple spatiile goale din ziar ca cititorii lor sa-si satisfaca setea de cunoastere.
Este o alta forma de manipulare.

| C0nstantin a răspuns (pentru Angel0):

Pacat ca este adevarat. Crestinii daca vad un chip pe pereti/copaci sau pe orice alt obiect una doua este o minune si se inchina gramada. Acest articol e doar un caz din multe.

| danay72 a răspuns:

nu stie nimeni cum arata Isus.

| anonimg a răspuns (pentru danay72):

Cel mai bun raspuns. Merita funda. ^_ ^

| HueyFreeman a răspuns (pentru danay72):

Atunci de ce se fac atatea icoane cu el?

| 7Dany a răspuns (pentru HueyFreeman):

Din cauza nevoii de bani.

| milan9 a răspuns (pentru HueyFreeman):

Nevoia de concret a omului, de a simţi mai mult apropierea planului spiritual şi a persoanelor reprezentate în mod stilizat, simbolic...

| Nolkyz a răspuns:

"Buturuga mica rastoarna carul mare." (sau carul cu boi)

| Mădă0611 a răspuns:

=)) Multi cred ca e o minune, ceilalti stiu ca e fotoşop.
Iisus are n chipuri in icoanele si imaginile credinciosilor, nu e ciudat ca peste tot apare asa cum il stiu unii desi istoricii spun ca nu asa arata? Da, stiu povestea ca bla bla se tot schimba, dar si asta e inventie.
http://i.imgur.com/NhHLw.jpg de minunea asta nu zice nimeni nimic.

Imi plac discutiile.
"Pentru cine nu crede si pentru atei: nu veti descoperi niciodata ce inseamna acest univers nesfarsit." Dar ei de unde stiu ca e vorba de un univers care cica e si nesfarsit daca nu de la cei care nu cred si atei? Imi place cum se bat intre ei pe chip cioplit, crestini vs crestini, lăv is in di eiăr :x

| M25M a răspuns:

Daca ar "aparea" figura unui personaj biblic pe o balega oare tot s-ar mai inghesui lumea sa vada minunea si sa bata cruci printre muste?

De fapt daca stau si ma gandesc nu cred ca vreau sa aflu raspunsul...

| Alphawolf a răspuns:

Minune mare, chipul lui "IISUS" a aparut pe o buturuga, si chiar in cimitir.

Nu cred ca este prea greu sa faci asa ceva, un "chip" pe o buturuga.

| reihiuke a răspuns:

Aia nu-si dau seama cu cat s-ar vinde o astfel de buturuga, deia inca mai e acolo laughing

| Calininio a răspuns:

O, vai: Mi-a aparut lobul urechei Sfantului Andrei in paharul de bere. Veniti si rugati-va la sfantul pahar de bere!

| nelu88 a răspuns:

M25M fi sigur ca daca s-ar intampla ce spui tu ar, fi coada happy