| blondissima a întrebat:

Noi masuram timpul sau timpul ne "masoara" pe noi?

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Timpul a înghițit o sumedenie de "noi", iar noi tot avem aroganța să credem că Noi îl măsurăm...
Poate se măsoară în "noi", care ne naștem, ne ducem. Iar dacă se măsoară în "noi", atunci oare cine pe cine măsoară?
Ne scuipă ca bilele la Loto...

April
| April a răspuns:

Nu numai ca ne masoara, dar ne si mananca; ne-au spus-o vechii greci cand ni l-au infatisat pe Cronos devorandu-si fiii...

April
| April a răspuns:

Stiu, troiene, de la ora 12 si 48 de minute; cineva mi-a trimis telepatic un impuls de gelozie :cred ca venea de la o blonda...

| Necrophagist a răspuns:

Conventia e a noastra

| KyraW a răspuns:

Timpul nu ne masoara, ci ne limiteaza.Noi il masuram,il observam, dar nu-l delimitam, nu-l controlam

| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Buna
In mod fizic, noi masuram timpul, dar poate in mod filozofic noi suntem masurati.Viata ne poate lua pe neasteptate, iar atunci cand o sa murim, atunci timpul si-a terminat "treaba".

Sper ca te-am ajutat happy

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Timpul mai mult ca sigur. No percepem timpul am impresia gresit... Timpul nu cred ca trece pe langa noi ci mai degraba noi trecem pe langa el.

| Claudiuu a răspuns:

Acum sa o luam exact cum e scris noi masuram timpul in secunde.

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Noi il masuram folosind instrumente creeate de noi, poate nici macar nu masoara corect timpu, insa timpul ne masoara dupa propriile sale intelegeri. Noi nu putem sa-l masuram cu exactitate, dar el ne masoara noua viata, pana la urama aceeasta este singura unitate de masura a timpului care e exacta din punct de vedere realist. Sper sa imi fi inteles ideea.

| Skylar a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

De fapt ceasurile se masoara pe ele, timpul inca nu este pe deplin inteles...

| 123erty1 a răspuns:

De o data ce imbatranesti, cine crezi ca te masoara?