| anonim_4396 a întrebat:

Nu exista dumnezeu tu crezi in acest lucru? eu cred un sg lucru universul se exprima prin noi, noi suntem cel mai mare miracol.
"Cineva mi-a spus odată definiția iadului: in ultima ta zi pe pamant, persoana care a devenit va întâlni persoana care ar fi putut devein"( zicala).

5 răspunsuri:
| florySim a răspuns:

Cum sa nu existe Dumnezeu? Pana si oamenii de stiinta au descoperit particula Lui Dumnezeu sau bosonul Higgs si tu vorbesti ca nu exista.Doamne fereste!

| adrian1419 a răspuns (pentru florySim):

Particula lui dumnezeu e porecla data ea chiar infirma existenta domnului

| Mădă0611 a răspuns:

Noi nu suntem asa speciali cum se crede in popor, plus ca in Univers nu existam doar noi, dar nici ei nu sunt speciali, "miracolul".

Probabil ai simti iadul in acel moment, asta doar pentru ca n-o sa ai timp sa analizezi totul, sa iti dai seama ca daca la un moment dat ai fi ales altceva, nu ai fi ajuns apoi intr-un punct care te-a facut fericit.

| sublime89 a răspuns:

Universul se exprima prin noi intr-un fel, pentru ca suntem "creati" de el, dar nu as numi existenta noastra un miracol. Miracolul e ceva inexplicabil care nu respecta deloc legile universului. Existenta noastra e explicabila. Doar pentru ca deocamdata nu stim un raspuns clar nu inseamna ca nu este unul.

| Dumniezău a răspuns:

Nu cred in Dumnezeu.El este inventat de noi, nu noi de el.