| SaveTheNature a întrebat:

Nu imi vine sa cred! Am facut un sondaj. referitor la urmatorul PRESEDINTE al Romaniei. Ce parere aveti?

http://www.petitieonline.ro/......71051.html

si apropo am incercat sa votez de 2 ori si nu se poate.

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Dreamer,

Scuza-ma ca ma bag, dar tu pornesti de la premisa gresita cum ca, ''Eu n-as vota pe nimeni. Nici macar nu voi merge la vot.'', iar dupa aia, zici ca ''Asadar vreau si eu o schimbare, insa nu a presedintelui, caci,, cu o floare nu se face primavara''.'' Pai tu vrei o schimbare, iar, tu pe tine nu te vezi?

Legat de regimul politic, iti dau dreptate: trebuie schimbat.

Dar, revenind la ceea ce-ai spus, te rog eu mult, nu mai gandi asa... daca doresti sa avem candidati la presedintie. Fii putin impartial, obiectiv, si ofera un ''vot'' pentru sustinere sau pentru incurcarea celor care nu-si merita locul in electorat / parlament.

Pai, ori vrei o ''schimbare'', ori ba?

Restul no comment, pentru ca stiu ce parere au majoritatea dintre straini despre noi. (Pacat de tara, ca e frumoasa.)

15 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Sper sa nu!

| SaveTheNature explică (pentru JeSa):

Deci sincer l-am facut eu cu mana mea sondajul. Si am incercat sa votez de 2 ori de la pc-ul meu, si nu se poate.
Nah uite ce spune sondajul meu.
Si apropo gandeste-te ca pe net intra tinerii, daca ar intra si babele si mosnegii. balanta s-ar inclina si mai tarewinking

| Hombre a răspuns:

In primul rand sa-ti bagi sondajul in fund, ca acela-si sondaj l-ai mai postat si pe 19 februarie si ai plecat cu probaganda pe TPU sa si-l servesti pe mascariciul patron OTV care s-a pricopsit cu avere frumoasa, iar negheobii care il pupa in fund ca pe salvatorul Romaniei, sunt saraci la propiu si la figurat care viseaza bunastare frecand menta.

April
| April a răspuns:

Ar fi interesant de stiut cum ar fi aratat clasamentul sondajului tau, daca l-ai fi introdus in ecuatie pe Mugur Isarescu. Unele surse afirma ca in toamna anului 2014 s-ar incheia mandatul sau la Banca Nationala si ar putea fi convins sa candideze... Data fiind notorietatea sa de excelent economist,administrator al finantelor tarii, imi vine sa cred ca i-ar surclasa pe multi; fata de el si mascariciul otevist, si crinul chiulangiu n-ar avea nicio sansa...

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Gandeste-te si tu cine a votat: cei care nu au ocupatie si stau mult pe net si OTV. Nu are nici o semnificatie, fiindca lotul este trunchiat si reprezinta, de fapt, doar un mic segment al populatiei.

| SaveTheNature explică (pentru Brigaela):

Brigaela. Multumesc pentru raspuns. Si multumesc pentru atentia acordata.
Profit de faptul ca pot vorbi cu tine, si stiu ca am cu cine vorbibig grin esti demna de admiratie sincer.
Te-as intreba pe acesta cale:
1 Ce anume te face sa nu votezi cu Dan Diaconescu- si aici ma refer la persoana Dan Diaconescu nu la ziaristul si show man-ul Dan Diaconescu?
2 Ce alta optiune mai buna putem avea tinand cont de faptul ca USL -ul este pe jumatate PSD si numai studentii stiu cat si-au dorit sa cada PSD-ul.Mai pe direct tu cu cine votezi si de ce? concret cu cine?(banuiesc ca stii candidatii Crin Antonescu, Vadim, Diaconescu, cineva din partea PDL si vreun independent ceva.
Si vreau sa iti mai spun ceva segmentul pe care am facut acel sondaj e intr-adevar mic,dar este un segment tanar cu siguranta.
Facand un sondaj pe la tara in vacanta, satenii si pensionarii,si masele sarace care cu adevarat merg la vot,il au in preferinta pe Dan Diaconescu si in acest caz balanta se inclina mai mult in favoarea lui. Poate trist, poate nu, dar adevarat. La tv se prezinta doar sondaje propagandistice.
In fine ce parere ai? Nu esti de parere ca la vot se vor prezenta mai mult saracii si pensionarii, decat cei care o duc bine? si banuiesc ca stii preferintele lor.

| JeSa a răspuns (pentru SaveTheNature):

PeaceInHeaven,

Parerea mea, legat de vot. Sper sa se duca la vot toti cei care au dreptul de a vota, nu numai ''saracii si pensionarii'', - asta pentru a nu lasa greseala de a nu-ti expune parerea, votul ( cand ai ocazia ) si de a se inclina balanta spre ceva ''nedorit''. (Macar stii ca ai votat pro sau contra, nu lasi lucrurile asa...)

Personal nu l-as vedea in stare pe Dan Diaconescu sa conduca tara... (Nu-mi inspira o personalitate puternica, - ex. : parca zici ca-i marioneta sentimentelor sau un labil psihic. Punct.)

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Nu-l votez pe Dan Diaconescu, fiindca omul este cel care da nastere mascariciului si manipulatorului care este la TV. Eu nu cred ca este atat de bolnav psihic precum pare si precum crede lumea, cred doar ca este o masca pe care si-o pune pentru a castiga telespectatori dintre cei mai ignoranti si depnedenti de minciunile televiziunilor. Tinerii rad de Dan Diaconescu, nu l-ar vota, fiindca il considera un mascarici (ceea ce si este, pana la urma).
2. Eu votez candidatul liberal, fiindca credintele mele sunt liberale si toata viata am votat cu liberalii (responsabili atat de bunastarea din 2007-2008, cat si, in mare parte, de faptul ca nu ne-am pravalit de tot in 2009 si 2010).
Discut cu multi oameni si, intr-adevar, periferia cea mai de jos a societatii il sustin pe Dan Diaconescu, dar sunt putini. Eu sper ca vor merge tinerii si intelectualii la vot, iar in conditiile astea, Dan Diaconescu nu are nici cea mai mica sansa.

| shadovv a răspuns:

Chiar nu mi pasa.

| IMC90 a răspuns:

De ce am impresia ca esti platit de Dan Diaconescu sa faci spam pe net?

| Woodenpints91 a răspuns:

Şi eu de ce nu apar pe listă?

| Dreamer a răspuns:

Eu n-as vota pe nimeni. Nici macar nu voi merge la vot. M-am saturat de aceasta,, democratie'', nu cred ca pentru asta au luptat parintii nostri in 89'. Asadar vreau si eu o schimbare, insa nu a presedintelui, caci,, cu o floare nu se face primavara''. Consider ca ar trebui schimbat TOT. Si ar trebui sa incepem de la mecanismul stricat al acestei tari reprezentat de Guvern si Parlament. In concluzie, sustin schimbarea regimului politic!

PS: Strainii ne fac tigani si hoti. Ok, insa asta este ceea ce am invatat de la conducerea tarii noastre, mai putina munca si mai mult furat. Pai astea sunt salarii acum? Astea sunt locuri de munca? Unde esti tu Tepes cand avem mai mare nevoie de tine?

| JeSa a răspuns (pentru Dreamer):

Dreamer,

Scuza-ma ca ma bag, dar tu pornesti de la premisa gresita cum ca, ''Eu n-as vota pe nimeni. Nici macar nu voi merge la vot.'', iar dupa aia, zici ca ''Asadar vreau si eu o schimbare, insa nu a presedintelui, caci,, cu o floare nu se face primavara''.'' Pai tu vrei o schimbare, iar, tu pe tine nu te vezi?

Legat de regimul politic, iti dau dreptate: trebuie schimbat.

Dar, revenind la ceea ce-ai spus, te rog eu mult, nu mai gandi asa... daca doresti sa avem candidati la presedintie. Fii putin impartial, obiectiv, si ofera un ''vot'' pentru sustinere sau pentru incurcarea celor care nu-si merita locul in electorat / parlament.

Pai, ori vrei o ''schimbare'', ori ba?

Restul no comment, pentru ca stiu ce parere au majoritatea dintre straini despre noi. (Pacat de tara, ca e frumoasa.)

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

We are totally fucked up with people like this. Kill them with fire, before they lay eggs.

| MâţulMov a răspuns:

We are fucked.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sint de acord cu Brigaela. Am ferma convingere ca la sondaj au participat doar pusti, care in marea majoritate nu au nici drept de vot inca.
Trebuia sa pui acolo si o rubrica in care sa specifice daca cel care raspunde sondajului, are peste 18 ani si sint sigur ca ai fi descoperit un procent extrem de mic al celor cu drept de vot.