| BiancaMMM a întrebat:

Nu mă încred în așa zisele semnificații ale viselor, însă aseară am avut unul destul de neobișnuit, care m-a pus pe gânduri. Se făcea că era o zi de vară, către asfințit și, culmea, eram la școală doar că toți nevoiți să rămânem înăuntru și să ne ferim, pentru că urma nu știu ce pericol...E foarte vagă, dar îmi amintesc de o secvență în care am fost prinsă de acel "cataclism" (nu știu exact ce se întâmpla) și mă rugam insistent la Dumnezeu să mă ajute și chiar scăpasem. Apoi am mers către casă numai cu capul în jos și, chiar când ajunsesem, m-a doborât ceva și am văzut 3 luminițe care formau clar un triunghi pe cerul acela senin...
Are vreo semnificație deosebită visul?

10 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Niciun vis nu are nicio semnificatie "deosebita". Ai visat ca erai la scoala pentru ca acolo iti petreci foarte mult timp.

| BiancaMMM explică (pentru sublime89):

Nu ideea ca eram la scoala voiam sa o subliniez. Da, poate ca asta e motivul pentru care eram acolo, dar ceea ce se intampla dupa ma intereseaza.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu mai manca pizza dupa 6 seara si nu te mai uita la filme sf.

| BiancaMMM explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Ai dreptate, cred că asta era!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum ceva timp am suferit o interventie chirugicala minora-totusi in timpul operatiei am sedata total(adica eram TOTAL inconstienta).
La ''trezire'' -adica dupa ce a trecut ''PUTIN'' efectul tranchilizantului -am inceput sa vad ingeri in jurul meu happy

Dupa inca aproximativ o jumatate de ora am atins fata unuia (tatal meu) care era la capatul patului si ma veghea happy

Visul(de fapt visele-cred ca erau 2) pe care l-am avut a fost UNUL DINTRE cele mai STRANII vise pe care le-am avut vreodata(am mai avut si altele) l-am numit ''duelul conceptilor''...

Ideea este ca visele se datoreaza trairilor pe care le ai-doar din acest punct de vedere visele pot avea o semnificatie ci NU din punct de vedere religios!

Visul meu de exemplu l-am catalogat ca fiind trairile mele in acea situatie!

| HiddenWorld a răspuns:

Visele nu au nicio semnificație.Acestea sunt "rodul" subconştientului, mai exact o succesiune de gânduri cărora le-ai dat mai multă sau mai puțină importanță. Majoritatea viselor nu au nicio logică.Eu rețin majoritatea viselor şi cu cele mai mici detalii şi sunt chiar foarte ciudate.Sunt o sursă de amuzament, totuşi happy.Nu o să ți se întâmple nimic rău şi nici nu au legătură cu rugăciunile sau credința. Poți să stai liniştită happy.

| BiancaMMM explică (pentru HiddenWorld):

Chiar asta e motivul pentru care, asa cum am zis, nu dau mare importanta viselor, mai ales ca, asa cum ai zis, unele sunt de-a dreptul...stupide sau amuzante si nu sunt decat o rastalmacire a ceea ce-am facut in ziua precedent.
Totusi, mi s-a parut ca e ceva in visul asta ce ar fi trebuit sa transmita ceva anume. Sau poate doar asa am crezut...

| KlawSixx a răspuns:

Da, are o semnificatie deosebita. Din ce mi-ai redat tu aici, reiese ca nu esti prea credincioasa de obicei, nu te rogi seara si nu ai prea fost la biserica, asa-i? Acest vis ti-a aratat ca la un cataclism/nevoie tot la Dumnezeu te rogi sa te scape. Prin acest vis incearca sa iti arate sfanta treime ( acele trei luminite pe care le-ai vazut) si tot odata ca trebuie sa devii mai credincioasa.

| BiancaMMM explică (pentru KlawSixx):

Sunt destul de credincioasă și chiar mă rog în fiecare seară de ani buni.
În ce privește semnul luminilor, m-am gândit la același lucru. Motivul apariției visului era cel care mă punea pe gânduri...

| KlawSixx a răspuns (pentru BiancaMMM):

Atunci inseamna ca trebuie sa te astepti la ceva rau, peste care vei trece peste cu ajutorul lui Dumnezeu.