| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu cati dintre voi constientizeaza ca adevarata amenintare la adresa speciei noastre este ca suntem prea multi!
Treaba e ca de le 8 miliarde vom ajunge la 15 care este limita pe care o poate suporta pamantul!
La limita de 15 miliarde lipsa hranei/Apei si o poluare enorma care va ucide 200 de milioane de oameni anual.
Voi dc credeti ca trimit astia oameni pe Marte?
Stiu ca aici se va sfarsi tot cat mai curand.
Marte va fi un nou inceput!
Va supravietui specia.
Dupa parerea mea rasa noastra nu va mai trai pana in 2100!
Un razboi e tot ce ne trebuie acum!
Se va apela la arme biologice/atomice si chimice iar rezultatul va fi unul catrastofal.
Ar trebui date legi prin care sa interzicem sa se inmulteasca in halul asta.
Ii vad pe unii cu cate 15 puradei...asta e culmea.
Ar trebui sa facem ceva in acest sens.
Altfel vom murii cu toti!

Iar daca intr-adevar sa ve intampla ceva cei slabi in aceasta categorie intra (cei care cred in zei imaginari inidiferent de etnie, rasa, zeul in care cred...fie ca e negru sau indian,,chinez sau japonez )

Ei mor primii!

Dei care sunt rationali si calculati, au ao gandire logica si rapida, probabil vor avea o sansa foarte mica de supravietuire(Probabil)

Vreau sa aud niste pareri!

9 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Nu exista nici o amentiare la adresa speciei noastre, suntem fiind divine cu o capacitate infinita de intalegere a ceea ce se intampla; daca intrebi fete-baieti din generatia tanara, 16-30 ani, o sa vezi ca multi nu au o dorinta de a avea copii.

| Inferno a răspuns:

"Ar trebui sa facem ceva in acest sens.

Altfel vom murii cu toti!"
De ce?

| KodrutZ a răspuns:

Neah, stai calm. Planeta asta poate tine destui, insa se insista pe exploatarea unor resurse ineficiente (combustibili fosili, carnea in alimentatie).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In randul populatiei din tara noatra, nu suntem multi. In China si Japonia si alte tari mari, da.Noi suntem foarte putini, fata de dinainte de anii 90.Controlul populatiei se poate face in marile tari. NOUS insa ne mai trebuie ceva oameni.Ai vazut familii cu multi puradei dar nu stii ca sunt f multe familii cu doar un puradel sau deloc.La noi morbiditatea e mai crescuta ca natalitatea, gratie celor care fac experiente pe noi gen codex alimentarium, stres la maxim cu viata grea, vaccinuri si limite impuse vezi doamne conform UE. NOI NU SUNTEM MULTI.

| BobiTheBoi a răspuns:

Pamantul exista de miliarde de ani si sunt aprox 8 miliarde de oameni. Inca 7 miliarde ar fi aproape mai odata. Inainte pamantul se popula chiar la fel ca acum. in 85 de ani nu o sa ajungem sa fim 15 miliarde. Plus ca cine stie in 85 de ani cate boli/razboaie mai apar si se duc in procent mare. Mai vine un sirian si pune o bomba si scad in numere mari. Gandeste-te logic ca n-are cum intr-un timp atat de scurt sa creasca atat de mult. Poate ca peste cateva mii de ani da.

| AndyKama a răspuns:

Ai fumat ceva prietene?
Nu de alta, insa ce ai scris tu se cam numeste "Roman", si aberezi cu nonsalanta.Am citit doar primele randuri si legat de cifra populatiei, 7 MILIARDE, repet 7 MILIARDE de oameni nu vor apare pe pamant in 2 zile(asta ca sa iti linistesc neuronal buclucas).Hai sa ne gandim putin la actualitate, avem multe altele pe cap in privinta umanitii.Si ca sa iti dau un argument forte, pune si arunca o privire in raportul NATALITATE-MORTALITATE.

Data viitoare macar nu mai cumpara iarba ieftina!

| anonim_4396 explică (pentru AndyKama):

Tu cati ani ai ba mucea?
Tu te auzi ce spui?
Mor 50 si se nasc 500...cam asa sta treaba iar in ritmul asta nu vei mai ajunge tu ce sa bagi la bot.
Iarba a fumat tactu ala care nu te-a educat.
Daca citesti trot vorbeam de cei care mor primii..ma refer la cei care cred in zei imaginari iar tu intri in acea categorie.

| anonim_4396 explică (pentru AndyKama):

Nu spun ca nu exagereaza dar cu rata de natalitate te inseli. La fiecare secunda se nasc 4 oameni si mor doar 2. Nu ai nevoie de studii superioare ca sa intelegi trend-ul. Estimatul populatiei pentru 2100 este in jur de 10 miliarde.

http://www.worldometers.info/world-population/

| DonaldTrump a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai exagerat un pic, mai realist : mor 2 se nasc 4. Pana in 2100 nu facem 15 milioane plus ca poate incepe un razboi, boala, ceva si mai mor oamenii.