| xFaith a întrebat:

Care este diferenta intre un chinez si un japonez?

Răspuns Câştigător
| AndreeaDenisa0778 a răspuns:

Pai.China este mult mai popolata decat Japonia. Japonia are mai multi km patrati decat China deci este mai mare. Japonia are si 4 insule:Hokkaido, Honshu, Shikoku si Kyushu.si limbajul.Eu atatea stiu. poate mai sunt si alte diferente intre ele. fundita?smug

4 răspunsuri:
| JaJe a răspuns:

Chinezii vorbesc chineza si Japonezii vorbesc japoneza
Sau ce ai vrut sa spui tu?!

| AndreeaDenisa0778 a răspuns:

Populata*

| AliceInMordor a răspuns:

Sincer, eu nu prea vad asemanari...inafara de faptul ca ambii sunt in Asia...

| AleX_4541 a răspuns:

Chinezii sunt Chinezii si Japonezii sunt Japonezi...Chinezi sunt din china si Japonezi din Japonia Chinezii vorbesc chineza Japonezii japoneza...laughing