| Coriiiiiiiiiina a întrebat:

Nu stiu ce sa mai cred. Ma simt ca o ciudata. Parca toata lumea e anapoda. Am impresia ca legile sunt inventate degeaba sau cau eu sunt in plus oriunde ma duc. Si mai este un lucru. Defiecare daca cand visez ceva urat se intampla. Dar ce e bun cand se intampla e ca un deja-vu (scuze am scris fara accent). Ce se intampla cu mine?! (nu vreau raspunsuri de genul: du-te la psiholog- doresc o parere)

Răspuns Câştigător
| Shammal a răspuns:

Nu e nimic in neregula cu tine chiar din contra ai o abilitate de a simti ca ceva se intampla; ce se intampla este ca lumea, realitatea se schimba, suntem intr-o perioada de schimbare la un nivel fundamental al realitatii din asta totul pare anapoda;
sincer si eu cred ca legile sunt degeaba si or sa dispara sistemul o sa se schimbe la un moment dat; crede in tine, dezvoltati intuitia, asa cum simti ca lumea e anapoda, poti simti cea ce e adevarat pentru tine; ciudata? big grin misto, sa vezi ce fete fac colegi mei de facultate cand le vb de tot felul de chesti abstracte laughing, acu s-au mai obisnuit,
(o faza tare eram intr-o discutie libera cu o profesoara nu-s ce ii ziceam da ea dabia suporta ideilebig grin, si imi zice sa-i spun unei colege ceva sa o fac sa zambeasca, ma uit la ea si ma gandeam sa-i zic despre cercei ca sunt frumosi da suna prea banal si am stat asa cateva secunde fara sa ma gandesc la nimic si imi vine in minte cuvantul "caramida" laughing il zic pur si simplu, toti au amutit, profa zice ceva de genu esti incurabil si toti incep sa rada) pe mine ma amuza apelativul asta "ciudat"
in leg cu visele cauta sa vezi cum pot sa te ajute, cand apare deja-vu-ul schimba si fa sa fie asa cum vrei tu, nu cum era in vis, urat

16 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Habar nu am ce se intampla cu tine. Este cumva o depresie? O deznadejde? Incearca sa analizezi intreaga lume. Descopera i principiile si vezi apoi daca mai gandesti in acelasi mod. Cerceteaza realitatea cercetandu te pe tine insuti.

| zăGhost a răspuns:

Uita-te la raspunsurile celorlalti atenta si ai sa vezi ca fiecare a trecut prin ceva asemanator. Toti avem perioade in care ne simtim ciudati si asta e bine intr-un fel, asa ne dam seama ca fiecare suntem speciali in felul nostru [sau ar trebui sa realizam asta]. Cum ar fi sa fim toti la fel? Sa avem aceleasi pareri despre diferite lucruri? Boring!
Ca sa nu te mai simti in plus trebuie sa ai o anume stare de spirit. Nu te subestima. De ce sa fii in plus? Incearca sa ai umor si sa asculti oamenii [tuturor le place sa fie ascultati] si ai sa vezi ca din ce in ce mai multi au sa-ti caute compania.
Din cauza ca gandesti negativ visezi tampenii care se intampla tot din cauza a ceea ce gandesti [asta e legea atractiei].
Incearca sa te schimbi, sa devii o persoana pozitiva si ai sa vezi ca viata ta va fi mai buna pe toate planurile.

| SaveTheNature a răspuns:

Crezi in Dumnezeu? El te iubeste.

| XDarkAngel a răspuns:

Buna!
Nu prea stiu ca sa-ti zic, si eu ma simt asa, aici nu e vorba de psiholog, pentru ca asta nu e o problema. Si eu ma simt la fel, mi se pare sa nimic nu are sens, lumea asta e atat de stranie, nu imi pot da seama unde-mi este locul. Am o viziune diferita asupra realitatii decat au apropiatii mei, dar nu spun nimanui asta, nu vreau sa par o ciudata. Orice se intampla simt ca nu e destul, ca ceva lipseste uneori. Dar de asta suntem cu totii speciali, si nu interpreta asta ca un lucru rau. Nu prea stiu cum poti rezolva asta, dar incearca sa n-o interpretezi ca pe o problema.
Sper ca ti-am fost de folos, trimite-mi un mesaj daca vrei sa te descarci, pentru ca si eu patesc ca tine uneori, bafta si sarbatori fericite.

| deceeu a răspuns:

Sa nu razi de sfatul meu! ai incercat cu xanax?

| sab_7576 a răspuns:

Pai poate este doar o perioada asa am patit si eu numa ca eu ma gandeam si se intampla lasa incearca sa nu bagi in seama si sa uiti de asta si poate nu se va intampla... sper ca este o parere buna... FUNDITA?

| BeastMaster a răspuns (pentru sab_7576):

Milog de fundite ce esti! in fine... sa stii ca nu este nimic rau in a fi o ciudata, asta inseamna doar ca esti diferita, adica eu sunt mereu facuta ''ciudata'' acum am inceput sa o iau ca un compliment, fiindca nu vreau sa fiu ca pitipoancele si cocalarii care au ajuns comunii si care ii considera pe cei diferiti ciudati doar pentru ca nu se comporta ca ei. In legatura cu visele cred ca este doar in mintea ta, si odata ce aceasta idee s-a infiripat in mitea ta lucrurie o sa le iei ca atare asa ca numai tu iti poti rezolva aceasta problema fiindca tu esti stapana tuturor lucrurilor care ti se intampla. Bafta!big grin

| sab_7576 a răspuns:

Pai poate este doar o perioada asa am patit si eu numa ca eu ma gandeam si se intampla lasa incearca sa nu bagi in seama si sa uiti de asta si poate nu se va intampla... sper ca este o parere buna. FUNDITA?

| ICanSeeAll a răspuns:

Probabil esti la varsta adolescentei si crezi ca nicaieri nu e locul tau, ca nimic nu e bun. Incearca sa nu te mai gandesti in felul acesta.

http://vampire-diaries-fan.blogspot.com/

| EvangelineLovin a răspuns:

Da, mi s-a intamplat si mie, dar mai visam si ce note o sa iau la teze, sau unde o sa mi gasesc pisica, si inca ma mai simt in plus daca ma duc pe undeva. mergi pe la Biserica si daca vrei vorbeste cu un preot in legatura cu visele alea, nu cu psihologi. zic si eu. acu totul depinde de tine. nici eu nu as asculta de altii. cateodata daca ma gandesc la niste lucruri groaznice, se intampla. incearca sa fii mai pozitiva si gandeste te la niste lucruri frumoase poate se intampla si alea. succes!

| PsychoDreamer a răspuns:

"Defiecare daca cand visez ceva urat se intampla", atunci viseaza la bine, si va fi totul ok. Gandindu-te la pozitiv îl atragi spre tine, am aflat si eu nudemult asta, gratie lui "Spetznaz". Si sincer functioneazawinking Baftahappy

| Bibbu a răspuns:

Eu nu cred ca suferi de depresie sau mai stiu eu ce naiba au scris astia pe aici, sa te duci la psiholog la biserica etc. Pur si simplu cred ca nu ai suficienta incredere in tine, poate e si din cauza celorlalti. Ideea e ca trebuie sa tii capul sus si daca ti se intampla ceva nu tocmai bun (nu ai zis ce visezi, daca e f. grav) ca pana la urma nu e sfarsitu lumii happy

| MaDeclarFan a răspuns:

Treci doar printr-o pasa proasta.Probabil ai facut o depresie din cauza problemelor care simti ca nu se mai termina. Poti incerca sa vorbesti cu cineva drag sau, daca nu simti nevoia, asteapta pana iti trece.Hai,nu mai fii asa, viata e frumoasa! Ai sa vezi ca pana la urma problemele nu sunt asa grave.Un An Nou fericit!

| Corinnààà a răspuns:

Incearca sa nu-ti pese. Fi tu, fiecare are un prieten. Distreaza-te happy Stii...cu atat te gandesti mai mult cu atat se agraveaza.

| andrei90tm a răspuns:

Si eu la fel. ma rog... mai putin partea cu visele ( in schimb cand am o presimtire proasta atunci in general mi se intampla ceva prost ). in plus cateodata am impresia ca incet incet imi pierd mintile. parca nu am ce cauta aici... nu te du la psiholog. ruleaza mai bine un joint! laughing

| alledawn a răspuns:

Eu nu cred ca ai nevoie de un psiholog laughing pentru ca nu esti o ciudata. astfel de lucruri mi s-au mai intamplat si mie, senzatia aia stranie de deja-vu laughing. Pana la urma, cu timpul o sa se diminueaze. si poate intr-o zi o sa dispara. Si dupa parerea mea legile astea sunt mai mult ca sa ne faca sa ne impiedicam la fiecare pas, sa ne distruga laughing adica unele chiar nu am sens straight face