| anonim_4396 a întrebat:

Nu va simtiti, cateodata, mintea ca si cum ar fi o entitate separata? voi vreti sa taca, sa va relaxati si sa va simtiti bine si ea tot vorbeste (gandeste) ca o moara stricata happy.

29 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Asa si e :mintea nu tace niciodata,trancaneste intr-una; daca nu iti incordezi vointa s-o opresti,n-ai liniste niciodata. Ziua te mai iei cu treburile,te livrezi acestora si pari a nu-i mai auzi glasul; dar noaptea,fie ca nu apuci nici sa adormi din cauza de ganduri,fie ca te trezesti si ea imediat rasare cu unul si,daca nu esti ferm hotrat sa nu auzi,nu mai dormi pana la ziua. Mintea trebuie oprita din trancaneala; dar e un exercitiu extrem de greu s-o faci sa taca; te poate ajuta, am ajuns eu sa cred, o carte plicticoasa pe care sa te inversunezi s-o intelegi sau un pahar de vin.(Sa ne intelegem, nu vorbim aici despre voci aievea, ci despre ganduri).

| harciog a răspuns:

Mintea ca mintea, nu ar fi nimic daca nu ar aparea complicatii dar imi zboara nasturii dela slit in fiecare dimineata.

| anonim_4396 explică (pentru harciog):

Sa ti-i coase cu elastic. nu s-a plictisit? rolling on the floor

| harciog a răspuns:

Sint peste tot, ne urmaresc, o intreaga conspiratie.

| anonim_4396 explică (pentru harciog):

Cine mai?

P.S. vezi slitul dom'le!

| cucarachaalien a răspuns:

Ba da si se gandeste numa la prostii straight face

| SentimentalConsil a răspuns:

Auzi voci? ta naaa naaaa

| anonim_4396 explică (pentru SentimentalConsil):

Daaaa, stii ce misto canta? zic: u can leave you're head on...ha ha ha! cam sadice rolling on the floor

| SentimentalConsil a răspuns (pentru anonim_4396):

degeaba, sa le auzi pe-alea cu Romeo Fantastik, regele sexului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adica auzi voci care te siciie? Ia intreaba un psihiatru, se numeste schizofrenie.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Fugi ca te prind vocile! rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu nu aud voci, deci ramine valabil doar in cazul tauwinking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Te fugaresc ale mele de-ti sare mustarul. grija mare pe unde calci ca vocile planuiesc sa-ti puie piedica si sa te culce la pamant happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. De exemplu,vreau să nu vorbesc cu nimeni şi să mă gândesc la un anumit lucru,însă dacă vine cineva lângă mine,încep să turui despre lucruri nesemnificative. Nu sunt atentă la ce vorbesc. Aseară, familia vorbea despre Super Luna,fenomenul astronomic,iar eu m-am trezit,spunând fără să gândesc, că în copilărie, credeam că stelele sunt mici găuri în podeaua Raiului. Însă, momentele acestea, trec, exact aşa cum vin. Stai liniştit/ă!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lumea imi spune ca sunt nebuna dar vocile din cap imi spun ca sunt in regula.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai ca mi-a cazut patlagica dintre dinti cand ti-am citit comentariul happy
intotdeauna am stiut ca mai e ceva despre mine ce n-am reusit sa inteleg pana ai aparut tu si-ai dezshurubat cu maiestrie de artist tainele geniului meu rolling on the floor

| iKronstadt a răspuns:

Eu, ca om normal ce mă consider, simt câteodată că n-am minte. N-are loc nici-o scindare de genul celei prezentate de tine. Pur și simplu sunt GOL. Ce-o fi?
P.P. Tinand cont ca sunt "after party", iti dedic o piesa;) http://www.youtube.com/watch?v=_-QPvffO1gs
P.P.P. O zi faina sa ai!;)

| anonim_4396 explică (pentru iKronstadt):

Barbosule love struck

| iKronstadt a răspuns (pentru anonim_4396):

big grin Sunt de obicei cam bărboswinking Mă simt bine așa. Mă apropie de neamul meu, cel adevărat, nu de cel presupus latin așa cum cred cei care învață toate prostiile din cărțile de istoriewinking
P.P. Nu mai băga inimioare, că-mi crește presiunea-n vene! laughing

| anonim_4396 explică (pentru iKronstadt):

Ma bucur ca esti mandru de neamul tau, brasoveanule. love struck love struck love struck nu eu pun inimioarele astea, ci inima love struck love struck love struck

| iKronstadt a răspuns (pentru anonim_4396):

Inima asta cam face figuri laughing
Când vine vorba despre românii cei adevărați, sunt mândru de oricare dintre ei, indiferent de zona în care trăiesc. Îmi plac moldovenii pentru ospitalitate, îmi plac oltenii pentru spiritul lor de glumă, care parcă face parte integrantă din ADN-ul lor. Îmi plac cei din zona Maramureșului, pentru tratarea problemei în cauză strict la subiect, fără ocolișuri. Îmi place țara asta a mea.
Îmi plac, de asemenea, și femeile din țara astawinking Sunt fantastice!
Ce s-o mai dau la deal sau vale, îmi place locul unde m-am născut și trăiesc happy
P.P. Inima trebuie menajată, așa că vezi ce faci punerea inimioarelorwinking Duminică făină!

| iKronstadt a răspuns:

Nu sunt adeptul somnului de după party. Uite ce ascult acum:
http://www.youtube.com/watch?v=a_rHL9B4B4M
AC/DC este trupa mea preferată de rock! Mă revigorează de fiecare dată când simt că "o iau în jos";)

| anonim_4396 explică (pentru iKronstadt):

Mie de la ei imi place cel mai mult thunderstruck si highway to hell normal, ca scot toti dracii din mine.
iete asta am chef acu ca n-am nici un dracusor:http://www.youtube.com/watch?v=hVXdTFgnpts

| iKronstadt a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai, faina piesa, pe bune! Multumesc.
Uite un gen de muzică, care îmi dă un anumit impuls în viața de zi cu zi:
http://www.youtube.com/watch?v=F4OXrmxDp44
Nu pot trăi fără asemenea sound;) O zi făină să ai!;)

| anonim_4396 explică (pentru iKronstadt):

Da, e misto. foarte relevant (si la versuri si la instrumente). happy
hai sa ai o zi buna! mai facem exchange alta data happy

| iKronstadt a răspuns:

Nu o ard ca Botezatu, așa că goliciunea mea este rezervată cui merită;)
P.P. Pentru început, îți recomand o destrăbălare controlată;) http://www.youtube.com/watch?v=eLhpHjmxNw8 Să ai parte de ce-ți dorești!;)

| MrHeadshot a răspuns:

Te referi la iubit ta sau la mama ta?
La mine se intampla asa cu mama, cand ma vede ca fac ceva ce nu-i convine ma bodoganeste toata ziua la cap de parca n-as fi copilul ei! Dar daca tu te referi la iubita:las-o sa vorbeasca pana ii vine acru ca tot se va plictisi la un moment dat! Bafta!

| Fyggy a răspuns:

Nu.Du-te la un psiholog.

| Kider a răspuns:

Ba da! Mai ales cand incerci si tu sa dormi sau sa inveti pentru un test ceva...