| Milk Swan a întrebat:

O fata mare ( ca inaltime ) este inmormantata in varful dealului. De ce?
Intrebare pentru. cei cu multa minte.
Detalii: Este o intrebare cu un raspuns la care NU te gandesti. Genul de intrebare la care trebuie sa ti se "aprinda beculetul".
Ganditi mult inainte de a scrie ceva, si primul care raspunde coresc primeste raspunsul castigator!

Răspuns Câştigător
| dragosh_1452 a răspuns:

Pentru ca la poalele dealului nu mai este loc.

5 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Acolo e cimitirul.

| bunica a răspuns:

Poate picioarele le avea la poalele dealului si capul in varfu dealului finca spui ca era inalta.sau poate era piesa de muzeu in natura.

| Milk Swan explică:

In intrebarea anterioara era raspunsul:Acolo era cimitirul. Aici am gresit, pentru. ca am vrut sa mai scurtez din scris: IN PARANTEZA ERA "ca varsta"! Ganditi putin!

| Milk Swan explică:

Si dragosh a raspuns corect, dar de unde am luat-o eu pe-asta era raspunsul domnisoarei psholog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt ca n-a auns nimeni toata viata la ea si asa va fi si dupa moatea ei, nu?