| Smiley a întrebat:

Hey! De multe ori, utilizatorii de pe TPU care pun o intrebare dau funda la primul raspuns, iar cateodata raspunsul declarat castigator nu are nici un sens! Cea mai buna explicatie primeste funda!

Răspuns Câştigător
| push2gl a răspuns:

Probabil si intrebarile sunt puse fara sens, numai de placerea de a acorda funde

14 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Asa este. Este frustrant sa stiu ca am dat raspunsul corect si cel mai folositor si sa iau stupid sau nimic si funda o ia un raspuns complet gresit, dar asta e, astia sunt romanii, astia sunt utilizatorii.Nu stiu ce explicatie sa-ti dau!

| emy a răspuns:

In opinia ta si a altora, nu are sens, dar poate ca pentru autorul intrebarii are sens.Alta explicatie nu prea gasesc.Eu,de obicei, astept o zi-doua sa vad daca mai primesc raspunsuri, si dupa aceea selectez castigatorul.Dar poate ca unii sunt si mai nerabdatori.Zic si eu...

| JustMe_8048 a răspuns:

Utilizatorii TPU dau funda la raspunsurile care considera ei ca iau ajutat, li se par amuzante sau nu asteapta pana ce nu apar si celelalte raspunsuri.

assiris
| assiris a răspuns:

Cauza este graba cu care "navigăm" prin viață, văitându-ne permanant că nu avem timp. Nu câștigăm nimic ci mai mult pierdem căci totul este diluat, efemer, fără valoare, fără trăinicie, ca un castel de nisip. Luați exemplul marilor șoguni, ale înțelepților care pentru a da un răspuns de valoare, care de cele mai multe ori rămâne în istorie, stau și meditează mult.

| Wihaela a răspuns:

Ai dreptate...dar nu te supara,"intrebarea" ta nu are nici un sens happy.

| Remember_1479 a răspuns:

Pai acestia nu asteapta sa vina si al doilea raspuns si da funda din prima laughing

| Criss_1962 a răspuns:

Da, am observat si eu. Unii pun asa pentru. ca acele raspunsuri chiar merita, unii pun asa pentru. ca ei pot fii prieteni.si de ce sa-ti puna tie cand poate sa-i puna lu' prietenul lui. Sunt mai multe lucruri. Sincera sa fiu, eu pun cui merita! Sper ca te-am ajutat! Funda pls? :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da asa este, dar unii utilizatori nu mai au rabdare si pun in aplicare primul raspuns.Probabil cred ca ceilalti nu le vor mai raspunde.
Bafta!

| didi12 a răspuns:

Sincera sa fiu, eu n-am vazut acest lucru.Totusi,poate tie ti se pare ca nu e folositor, dar n-ai de unde sa stii ce prefera utilizatorul.Doar de aia da funda, nu?

| Edward_5267 a răspuns:

Poate primul răspuns i-a ajutat pe utilizatori iar celelalte au fost doar o completare a acelui raspuns, sau. abatere de la subiect de multe ori.

| Edward_5267 a răspuns:

Primul raspuns îl ajuta pe cel care adreseaza intrebarea, restul fiind o completare a primului raspuns sau abatere de la subiect! Cel care asteapta raspuns nu iși doreste cit mai multe ci unul si bun! care sa il ajute.

| lexu32 a răspuns:

Cei care fac asta probabil sunt incepatori pe aici, nu stiu, si eu dadeam funde la inceput, baftawinking

| lulu_2150 a răspuns:

Pai ori cei care au raspuns cersesc funda sau celui care a pus intrebarea ii este lene sa miste mouse-ul in jos sau nu-i pasa, da funde doar asa sa se afle in treaba laughing))

| IOH a răspuns:

Normal da dar...