| Shadow136o a întrebat:

O întrebare cam ciudata... Ce inseamna dacă am visat fulger cu tunet. Gen, era un fulger foarte mare și apoi mai venise unu și era foarte puternic. Oarecum era rosu, iar după ce a venit și al doilea fulger totul s-a făcut alb. Putin ciudat dar ce ar putea însemna?

14 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Vine Apocalipsa.

| Mayar a răspuns:

Visele sunt rezultatul a:
Amintiri de toate felurile + temeri + stres + ganduri + preocupari + filme vizionate (astea intra la amintiri, dar e nevoie sa precizez neaparat acest lucru) - puse intr-un blender, creierul le amesteca si ceea ce rezulta sunt visele.

| Rouyou a răspuns:

Visele nu inseamna nimic si nu influenteaza viata nimanui, sunt doar gândurile noastre ceea de ce ne este frica sau ne place manifestate în sub conștient fără să ne dăm seama de ele.
Dar dacă într-adevăr esti curios poti cauta pe google dictionar de vise si acolo scrii fulger, tunet si iti da explicatia.

| Raizing a răspuns:

Rosu = însîngerat, sânge(demon)

Alb = pur -> puritate(înger)

Atat ingeru, demonu (se pot misca fulgerator!)

In viitor ☆o sa devi înger sau demon... Real Succeslove struck

| cadillac20 a răspuns:

- ca te fulgera- certuri, necazuri, imbolnavire;
- cazand langa tine- noroc indelungat;
- cu tunet- vesti despre o schimbare in bine;
- cu tunete si trasnete- petrecere, veselie;
- la dreapta- semn bun;
- la stanga- discordie in familie;
- mai multe- razboi;
- strabatand cerul- veselie;
- vazand din casa- cearta, necaz.

| Shadow136o explică (pentru Raizing):

Hmm. De ce zici?

| Raizing a răspuns (pentru Shadow136o):

Nu dispunem de timpul necesar raspunsurilor, asa ca, faptele vor grăi, de sine, stătător! Grea alegere mi te asteapta...

| Shadow136o explică (pentru Raizing):

Nu înțeleg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu trebuie sa.l rumegi si sa.ti da.i seama. descrierea e prea vaga. unde erai? cine mai era cu tine? adu.ti aminte ce senzatii ai avut pe durata visului, cum te simteai cand te-ai trezit. cum ti.a influentat ziua? binedispus sau posomorat? (e posibil sa fi simbolizat o disputa cu cineva. probabil vei rupe niste contacte curand.)

| Shadow136o explică (pentru anonim_4396):

Hmm... Eram undeva afara, ca pe un câmp. Nu prea știu pentru ca în vis ma uitam în sus gen, și cred ca eram cu tata, nu mai știu sigur. După visul asta a venit alt vis și nu mai știu ce stare aveam. Simpla oricum. Senzația era de uimire, puțina frica...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Shadow136o):

Ok. stare: simpla. este mai mult o atentionare decat o avertizare si este clar ca trebuie sa extragi un mesaj de aici (altfel nu ai mai fi vrut sa stii semnificatia). figura parentala inseamna protectie (acum depinde si de relatia ta cu tatal tau). ai grija pe viitor la decizii. gandeste de cateva ori inainte si ...cu INIMA.

| Shadow136o explică (pentru anonim_4396):

Hmm? Cu tata ma înțeleg destul de bine. Nu îmi place ca face unele chestii mai nașpa dar e ok. Mersi mult!

| BlackOldSun a răspuns:

Se batea The Flash cu Reversed Flash.

| Raizing a răspuns (pentru Shadow136o):

Uneori e mai bine sa nu stim, decat sa stim!