| Lorena1222 a întrebat:

stiu ca e o intrebare ciudata. Am visat aseara ca matusa mea a murit, a fost un vis foarte ciudat. Ea are 28 de ani. Poate insemna ceva sau a fost doar un vis adica mi s-a mai intamplat odata.
Am visat ca a murit bunicul meu iar a doua zi am aflat ca a murit celalalt bunic (din partea mamei )

2 răspunsuri:
| Wehrsi a răspuns:

Buna. Moartea in vis este de obicei semnul unei schimbari in viata acelei persoane. Reprezinta sfarsitul unei etape si inceperea uneia noi.
Nu cred ca ar trebui sa asociezi un vis legat de moarte strict cu aceasta. Dupa cum stii, (daca stii) ce visam este foarte diferit de ceea ce reprezinta de fapt. Exemplu: paduchi=bani.

| Lorena1222 explică (pentru Wehrsi):

Multumesc pentru raspuns!