| eugeniu_6685 a întrebat:

O nava spatiala se poate face "punct fix" folosindu-si propulsoarele?

2 răspunsuri:
| deletedprofile a răspuns:

O nava spatiala se poate face punct fix, dar depinde fata de ce punct de reper. Fata de Pamant ea niciodata nu poate fi fixa deoarece Pamantul este intr-o continua miscare.

| XtremeDemon a răspuns:

Sigur am urmarit un Documentar pe discovery prin care arata ca o nava spatiala de fapt nu se misca cu mare viteza cii spatiu din jurul ei se misca am uitat cum se chema... am sa caut sati zic ea doar cu o viteza nu foarte mare merge