| Doollkess_Maria_1986 a întrebat:

HELP! Titlul "O aventura stiintifico- fantastica" se poate referi si la o aventura cu o nava spatiala sau doar la din astea de chimie?

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

SF-ul are o arie foarte larga. Normal ca se poate referi si la o aventura cu o nava spatiala..De altfel cam asta e primul lucru la care te gandesti cand vine vorba de sf: roboti, nave, planete indepartate si extraterestrii.

| luisanamy a răspuns:

Eu cred ca se refera la ceva stiintific, care are legatura cu chimia.

| HiperSoul a răspuns:

Desigur ca poste sa fie orice, de la nave cosmice pina la experimente in chimie, doar sa fie fantastic.