| nelutucfr a întrebat:

O oglinda arata imaginea invers, de exemplu daca eu am cararea la par pe stanga si ma uit in oglinda, o sa o vad pe dreapta, am inteles ca daca pui nu stiu ce oglinda la 90 de grade de alta oglinda arata imaginea corecta, imi puteti spune cum sa fac sa ma vad ca in real?

2 răspunsuri:
| malvinacroft a răspuns:

Creierul uman are capacitatea sa faca ajustarile necesare, nu e nevoie de o combinatie de oglinzi, tu stii exact cum arati si pe ce parte e cararea, indiferent de ce vezi in oglinda in detaliu.

| SuciuFlo a răspuns:

Iei doua oglinzi si le potrivesti intr-un unghi drept, ca doua laturi ale unui patrat care se unesc