| Joker3134 a întrebat:

Oamenii au distrus cel mai mult planeta? Daca da, cu ce anume?

11 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Da!---prin poluare si consumul de resurse naturale.

Bula
| Bula a răspuns:

Cu prostia.

| Floreenofficial a răspuns:

Salut.Cred că da pentru că animalele sunt cuminți, in general și nu au intenții rele.Pai au distrus planeta cu poluarea, cu defrisarea pădurilor, cu omorâtul animalelor, cu rautatea.Succes!

| Adry05 a răspuns:

Normal ca oamenii, doar cine altcineva? laughing Prin consumul resurselor si construirea a tot felul de masinarii, fabrici etc. poluante + poluarea prin deseuri

| RAY a răspuns:

Lacomia,prostia

| sierra1 a răspuns:

"Oamenii au distrus cel mai mult planeta?"

Nu Joker, n-a distrus-o nimeni, încă o mai avem (planeta) sub picioare!

| Lioana a răspuns:

Nu doar cel mai mult ci în totalitate oamenii contribuie la distrugerea planetei. Animalele nu au nici o contributie on distrugerea planetei iar dezastrele naturale distrug mai mult oamenii decat planeta.
Oamenii distrug planeta prin poluare, tăierea pădurilor, vânarea animalelor rare, infestarea apelor cu chimicale, aruncarea gunoaielor in natura și multe altele.

| Arthiom a răspuns:

Noi suntem de vina. Cu aproape tot ce facem.

| Alexandru250201 a răspuns:

Pai in primul rand o gramada de razboaie, poluare excesiva, consumul exagerat de resurse

| AlecuAlex a răspuns:

Poluare,consumul inutil se resurse, razboaie, iar reproducerea de resurse nu este la zi tot din cauza noastra

| Systemup a răspuns:

Nu ai grija de planeta.Planeta si fara noi a avut de "suferit"Meteorite enorme,perioade glaciare si alte lucruri,care,cu siguranta,nu sunt mai inocente decat pachete aruncate in iazuri sau ceva de felul happy Noi,cu actiunea noasta nociva asupra planetei ne afectam pe noi insine,nu avem o posibilitate serioasa sa distrugem aceasta sfera sau, nu stiu, natura, luand in consideratie, ca ea a supravietuit dupa cele din urma(meteorite, perioade glaciare e.t.c.)