| AvalohAlyn a întrebat:

Nu vine mai repede Sfârșitul Lumii? Că cam mult ne-a suportat Pământul și natura și Dumnezeu pe noi toți oamenii de pe Planeta.
Omenirea este nociva pentru Planeta,ecosistem, fauna, flora.
Prea mult le-au distrus pe acestea oamenii.
Plus că de asta și în secolul 21 ne mai luptam pentru resurse și ne gândim la războaie și înarmare, ne înșelăm și ne omoram unii pe alții,suntem rău,egoiști, lacomi, materialiști.
Mai merita îndurare de la Dumnezeu omenirea?
Ce credeți că mai așteaptă Dumnezeu?

8 răspunsuri:
| Algo098 a răspuns:

Dz e un personaj inventat. Se vede puterea si iubirea lui Dz care lasa oamenii sa moara in razboaie, in accidente, de boli si de foame, deci e vorba de un Dz inexistent si prin urmare sfarsitul lumii nu depinde de Dz.

| brokxy a răspuns (pentru Algo098):

Daca tu crezi ca Dumnezeu asa e el pus acolo sa faca sa ne protejeze pe toti de accidente de moarte ETC chiar esti prost rau laughing laughing Fiecare moare cu un motiv are un accident cu un motiv. Si cati zei inca mai sunt pe lumea asta...cu care am si avut experiente ce sa faca toti sa ne dadaceasca ca pe niste oua? Suntem independenti frate. Zeii nu sunt obligati sa ne ajute 24/24 pe fiecare si tu nu esti obligat sa te inchini la niciun zeu! happy

| Algo098 a răspuns (pentru brokxy):

Zeii sunt niste inventii primitive pentru prostirea nestiutorilor. E normal ca un om care nu stie mare lucru despre multe sa creada orice poveste fantezista, absurda si mincinoasa care ii explica pe intelesul lui "cum sta treaba" si il face pe nestiutorul naiv sa creada ca se afla in posesia cunoasterii adevarate, ca ceea ce face el are un rost si un rezultat bun, dar in realitate nestiutorul nu e mai mult decat un om inselat.

| Pantagruel a răspuns:

"Sfarsitul lumii" e o sintagma inventata de om.
Acest "sfarsit al lumii" a venit deja de vreo 4-5 ori. In unul dintre ele au pierit dinozaurii.
Dupa cum vezi, am aparut noi in locul lor. Viata nu incepe si se sfarseste cu noi iar fauna si flora vor fi mult timp dupa ce noi vom fi pierit sau plecat sa colonizam alta planeta.

| Werrich a răspuns (pentru Pantagruel):

Lista datelor prezise pentru sfârșitul lumii
https://en.m.wikipedia.org/......tic_events

| Pantagruel a răspuns (pentru Werrich):

Ce nebunie!
Pana in 2028, exact pe datele acelea am agenda ocupata. Nu voi putea sa ma alatur nici unui party de "sfarsitul lumii".
Dar, se vor mai organiza si dupa cu siguranta. laughing

| Werrich a răspuns (pentru Pantagruel):

Imi pare rau, dar trebuie sa va anulati programarile, am facut deja rezervari la vechii mayasi laughing

| Pantagruel a răspuns (pentru Werrich):

Aaa. Pai de ce nu spui asa?

Am auzit ca ultima lor petrecere de genul a fost asa tare, ca nu mai stie nimeni de ei de vreo 500 de ani! laughing